Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WIN XP

Dobrý den, mám problém s přeinstalací systému z WIn 2000 na Win XP. Po formátování disků se nainstalovat systém Win XP, ale počítač stále požaduje při spuštění bootovací disk. S ním vše funguje, ale bez něj vše končí u požadavku na tuto disketu. Předem děkuji za odpověď.

V PC byl systém Win2000, po zásahu dítěte přestal fungovat :-). Protože jsme neměli instalkačku Win2000, poradili mi přeinstalovat to na XP. Takže jsem přeinstalovala systém. Celá instalace proběhla v pohodě. Při spuštění počítače: pokud je v mechanice instalačka systému (XP) vše funguje bez problémů. Pokud tam ale není, počítač se kousne u hlášky " vložte boot disk". Bez instalačky se to nehne dál.

Díky moc na odpověď.

Ted me napadlo, ze jsem tele, byla jsem se tam podívat a PC ma RAM 126, tak to asi bude ten problém. :-))

chtěl jsem dotaz zda není sata disk - ale v pc se 128mb ram dost těžko.
běž do obchodu koupit minimálně 1x 512mb sdram (tu 128mb vem jako rozměrový vzorek a pak ji vyhoď).

systém byl smazaný a nainstalovaný znovu, anebo přes stávající instalaci w2000 přeinstalovány xp? písmeno systému se ti hlásí jako C: ?
šlo by sem dát výpis..

notepad c:\boot.ini

..kopnout sem obsah přes schránku?

počítač při startu nemá co vyžadovat nějaký bootovací disk. v biosu nastav bootování z hdd-0, na diskety aj. zapomeň.

To přeinstalování se dělo způsobem "spuštěna instalace z původních Win2000"? Nebo klasicky nabootování z instalačního CD WinXP?

Doporučoval bych nabootovat z instalačního CD WinXP, zformátovat oddíl (disk) C: (pozor, přijdeš o všechny data!) a pokračovat v instalaci. Je-li disk rozdělen na C: a D:, zkopírovat předem (!) všechny data na D:, jinak na externí disk.

Ono by to sice asi šlo nějakým zásahem opravit, pokud si na to troufneš, pak bych vyzkoušel nabootovat z CD WinXP do tzv. Konzoly pro zotavení (Recovery Console) a zadat postupně příkazy "fixmbr" a "fixboot" (bez uvozovek).

Pavel

Při spuštění počítače: pokud je v mechanice instalačka systému (XP) vše funguje bez problémů. Pokud tam ale není, počítač se kousne u hlášky " vložte boot disk". Bez instalačky se to nehne dál.

Nerad bych tu byl za natvrdlýho, ale prostě mi není jasný, zda mluvíš o disketě nebo o CD? Proto jsem požadoval, abys to popsala pořádně.

Pavel