

Antiviry jsou k něčemu?
Kamarád mi radil, že se mám vykašlat na service packy, na antiviry, že to akorát zpomaluje a že mu to tak funguje nejlíp.
Má s tím někdo zkušenosti? Měla jsem avast a zpomaloval fakt hodně. Prý viry číhají nejvíc na pornostránkách, tak když se jim vyhnu...
kamarád ať si na svém pc dělá co chce, ale všechny věci platí vždy za nějakých podmínek, jinak to jsou bludy.
já mám sice v xp vypnuté automatické aktualizace, protože žádné nové kritické záplaty nejsou a už nejspíš nebudou. mám ale všude nainstalovaný poslední servicepack 3, a pokud se dočtu o zajímavé bezpečnostní díře (po sp3 byla aféra s dns), záplatu si stáhnu ručně.
antiviry a antispywary pohrdám a nepoužívám je. ale vím co dělám, prakticky nic nestahuju a neinstaluju, dovedu si ohlídat systém (jeho běžící procesy i nežádoucí aplikace), používám pokud možno bezpečný software, windows nemám nechaný v default stavu po instalaci ale tak aby se dal dobře spravovat, nedovoluju aplikacím instalovat nežádoucí doplňky - případně je vypínám.
kdysi jsem pro kontrolu odchozí komunikace používal aplikační firewall jako dohled a blokovadlo proti možnému šíření nákazy, dnes to řeším preventivně: výhradním používáním omezeného účtu, je to nejjistější a nejbezpečnější.
čili pokud tvůj kamarád nepoužívá nějaké podobné zásady, věří tomu že na pornostránkách jsou viry (nanejvýš primitivní trojany jako stahovače další nákazy, a spyware - ale ten je prakticky kdekoli), pak je to jen hloupá lama která neví co žvaní.
Díky za odpověď, tak se pokouším překopírovat svůj účet na uživatelský podle návodu, ale můj účet má 26 GB!!
I když jsem všechny dokumenty překopírovala jen do C: a na ploše nechala jen zástupce, má C:\Documents and Settings\Eliška 22GB, přitom složky uvnitř mají jen 5,81 MB. Takže nevím co s tím??Nechce se mi plý asi jsem si udělala nestandardní systém složek.
máš tam pěkný bordel. ve svém profilu někde v 50-té podsložce máš filmy, vedle možná ty samé stažené filmy, taky něco mohlo zůstat v tmp jako dočasné soubory pro nero, nějaké filmy se možná válí v koši - proč by nějaké podřadné podsložky nemohly mít 26gb?
retardovaný průzkumník navíc default ignoruje skryté položky - takže fůru věcí vůbec neprohlíží.
pokud jsi měla roztahaně nějaké filmy, mělas je dostahovat ve starém účtu.
nový účet = nový uživatel = nové cookies, a nebude za tvého druhého uživatele něco stahovat. a stejně to není legální tak co.
Servicepacky a zaplaty instalovat, najlepsie nechat to na automaticky a nech si Win instaluje zaplaty sam.
Antivir neni az tak nutny, ak uzivatel na 100% vie co robi (nespustat ziadne cracky apod, spustat len programy od svetoznamych firiem z ich oficialnych stranok, vypnute autorun vo Win aby sa nezaniesol vir z USB sticku automaticky, neklikat v mailoch a maily s debilnym predmetom vobec neotvarat (v utlouku vypnute preview), apod). Potom sa da fungovat bez antiviru a PC bezi sviznejsie ptz sa do vsetkeho nesere antivir, a uvedene rady platia aj pre PC s antivirom, pretoze ziaden antivir nezachyti vsetky viry.
A jak se prosim vypina ten autorun? Nejak to nemuzu najit?
Zavisi od Windows. Napr. vo WinXP Profesional najlepsie cez start-spustit: gpedit.msc
a tam v sekcii pocitac - administrativne - system je "deaktivovat autorun" alebo autoplay alebo jak je to prelozene do cestiny. Nastavis na aktivovane. Dufam ale ze ti je jasne ze potom po vlozeni napr. CD sa nic nestane a budes si musiet ich spustat rucne. O to tam ide aby sa nespustali veci (a teda aj viry) sami.
Je aj dobre nepouzivat na prehliadanie prieskumnik, pretoze on pri dvojkliku na pismeno (napr. D: apod) sa pokusa spustat autorun.inf, aj ked je autorun zakazany (bol na to nejaky hotfix neviem ci ho mas cez autoupdate nainstalovany). Normalny clovek pouziva napr. totalcommander, ten nic sam od seba nespusta.
Ale nejaky antivir si tam radsej nechaj nainstalovany, maloktory bezny uzivatel sa vie na 100% ochranit sam pred svinstvom.
V kazdom pripade updaty Windows nechat zapnute a updatovat (to nijak nic nespomaluje a zaplatava to diery).
Tak jsem teda vytvořila nový účet, a je to ok, akorát autocad trošku zlobí, asi ho budu muset přeinstalovat??
A jak mám vyřešit problému UTORRENTU? Věci, které jsem měla načaté se mi přestaly stahovat. jde to nějak udělat?