Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Možnost nákazy druhého systemu na jednom PC

Zdravím,mám na jednom PC dva operační systémy XP které jsou na jednom pevném disku.Použil jsem program Partition Magic k jejich rozdělení a každý systém se při nabootování chová jako disk "C" a ten druhý je "D" ale zvolil jsem možnost "neukazovat (hide)" chtěl bych se zeptat: když vir nakazí jeden systém jestli ten vir může nakazit i druhý systém i když vlastně není zrovna spuštěný.

Aby mohl vir napadnout systém, musí ho "vidět", tj. musí být schopen zapisovat na oddíl. Pokud je tento oddíl skrytý, pak si myslím, že pro naprostou většinu virů je doopravdy neviditelný.

Co ale virus klidně napadnout může je MBR (Master Boot Record), v tom případě skrývání oddílů nepomůže.

Pavel

Nejlepší je nacpat do PC šuflík s diskem. Děti ať mají svůj disk a nechť si ho zavirují třeba do alelujá. Já to taky tak měl (když byly děti menší). Můj disk jsem si odnesl a na svém ať si dělají co chtějí. Nemusel jsem se bát o svoje životně důležitá data. Ona se dá zničit i skrytá partyšn. Jediná spolehlivá ochrana je odnesení dsku.

[mod]No no! ;-) (mif)[/mod]

Obdobný systém, nyní vypilován do všech podrobností... 8-)

"Hlavní" disk s daty je nafest v PC, ale z molexu jsem vyvedl vypínač na skříň, takže jej mohu odpojit od napájení, což se rovná odnesení (samozřejmě při vypnutém PC).

"Dětský/hokus-pokusový" disk je v šuplíku.

Jsou li oba disky "pod proudem", bootuje se z hlavního a disk v šuplíku je vidět. Je-li hlavní disk vypnutý, bootuje se z disku v šuflíku.

V případě maximálního ohrožení můžu vypnout oba disky a nabootovat z live distra SLAXu a ať si viry řádí...