Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mobil pro čtení e-knih

Uvažoval jsem o čtečce e-knih něco jako amazon kindle, potom i o notebooku nebo netbooku. Teď jsem četl, že to jde i v mobilech - to je pro mě ideální, spojuje to spoustu možností. Ale v mobilech se vůbec nevyznám - několik let jsem si vystačil s jednoduchou nokii 1600 a rád bych znal možnosti. Zatím jen vím o nějakých aplikacích pro telefony s javou a nebo se Symbianem.
Osobně mě dostala reklama na Samsunga S8000, ale nikde jsem nenašel jestli čte el. knihy.

Na čtení knih se mi nejvíce osvědčila následující zařízení:

1. Nokia E90 (naprostý a jasný vítěz)
2. Nokia E61 (vítěz cena/výkon, v bazaru jde koupit za pár korun)
3. BlackBerry (ideálně nějaký novější model s alespoň trochu schopným displejem)

Základem je displej orientovaný "naširoko", s dostatečným rozlišením. Takový Mobipocket Reader sice tuším umí otáčet obrazovku o 90°, ale není to nic moc ergonomicky přijatelného. V tomto ohledu se mi jeví jako ideální E90, která díky svým 800px na šířku hravě zvládne zobrazit docela velký kus souvislého textu.