Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s internetovým připojením

Dobrý den, mám dotaz ohledně internetového připojení. Internet máme přes telefon od O2 taktéž od O2 máme televizi O2tv a problém je takový, že já jsem připojený přes otce na modem. Když je zapnutý otcův PC + televize vše běží jak má, ale jakmile se připojím já, internet na druhém PC se rapidně zpomalí nebo přestane jít úplně a u televize se jakoby rozpadá obraz a zvuk.
Když jsem připojený jenom já problém přetrvává u televize. Když se odpojím od modemu opět internet na druhým Pc a televize normálně fungují. Prosím o jakoukoliv radu.

Tvoj PC to pripojenie asi nejak nenormalne vytazuje, nemas tam pusteny torrent? Alebo zavirene?
Jakym sposobom su prepojene tie pocitace a modem? LAN alebo USB alebo jak? Ma ten modem alebo router alebo co tam mate aj nejake presne oznacenie/typ?

Ten problém se vyskytl po vypnutí PC asi před 3 dny předtim to šlo normálně. Torrenty nestahuju a jak jsem říkal předtím i když sem stahoval tak to šlo v pohodě. Propojení je přes Lan, ten modem tam má anténu na příjem bezdrátovýho signálu. ten typ je asi Wirelles Adsl2+ router.

To neni typ ale ze co to je, vyrobca a typ vyzera trochu inac. Ok ked mas router tak si pripojeny snad priamo do routera cez LAN, a nie do nejakeho druheho PC, nie?
Skus restartovat router (vypnut ho z 230V a zapnut po chvili) a/alebo pripojit ten tvoj notebook cez LAN do ineho vstupu routera.

Inac (mimo otazku) ak tvoj notebook ma aj WiFi v sebe tak sa mozes pripajat vzduchom na router (treba to ale potom nastavit v routri aj v notebooku)

P.S. skus iny LAN kabel, moze byt aj nejaky problem v kabli a robi to potom nejaky bordel. Mozes odpojit od routera ten stolovy PC (vytiahnut LAN kabel zo stoloveho PC) a na ten kabel skusit pripojit notebook. Je tam potom tiez problem?

Teď jsem se na to koukal sem připojenej přímo do toho routeru. když ale přehodim kabel do jinýho vstupu tak pokud vim tak to nepomohlo, restart se zatim nezkoušel takže uvidim pak. a na PC bych měl mít wifi ale nevadí to nějak?

Ted sem zkoušel připojit notebook a problém přestal když sem připojil zpátky svůj PC problém se objevil znovu ale ne jako předtím teď už spíš chvilkama jen vypadává zvuk. To vypadá že bude problém asi u sítové karty u mého PC?

:-D Když je zapnutý první PC (otcovo) + televize vše funguje jak má. Když je zapnutý moje PC + televize + otcovo PC tak mě jde internet normálně a na prvnim (otcovym) PC jde zpomaleně nebo vůbec a na televizi se "rozpadá" obraz a zvuk. Když se místo mě připojí notebook tak vše funguje jak má. ::)

Aha, no ako som pisal moze byt to tvoje PC zavirene alebo je nejaky problem s jeho sietovkou. Moze byt aj nejaky problem v nastaveniach ale neviem si predstavit jak by to ovplyvnilo siet za routrom, to co si dal ten obrazok nestaci, skontroluj preistotu konfiguraciu TCP/IP (ci mas ze ziskavat IP automaticky) aby nejak neblbol router kvoli nejakym sialenym nastaveniam. Ale to len preistotu to by takto neblblo aj keby si to mal totalne zle4 nastavene.
Najskor to bude bud HW problem sietovky v tvojom PC (mozes skusit inu sietovku) alebo zavirene a vir totalne vytazuje siet.