Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký procesor

V hardwaru se vůbec nevyznám, proto potřebuju radu. Mám už stařičkej procesor a chci si pořídit novej. Potřebuju ho převážně na domácí práci a brouzdání internetu. Ale přestaly fungovat i novější hry jako The Sims 3, Lost atd... Nevím jestli AMD nebo INTEL, to mě je asi celkem jedno... Prostě nějaký standart, který by byl i cenově dostupný. A taky se chci zeptat jestli bude potřeba přeinstalovat systém, nebo jen procesor vyměním a vše bude při starém. Díky a fakt sorry, nejsem v tomto oboru vůbec znalý.

Aha, takže dá se říct, vyměnit celej počítač. No deska bude taky stará, ale nejsem doma u počítače, takže nevím jaká je. Kouknu se v neděli... No a na kolik myslíš, že by přišla taková kompletní výměna. A zachovám data na disku nebo bude potřeba reinstalase OS?

Nejdřív chceš cenově dostupný standard a najednou je ti jedno, co to bude stát? Takže je jedno, jestli to bude plečka z Aukra za 5000 kč, nebo standard kolem 15000 kč, na kterým už se dá hráči celkem dobře fungovat? Jaký máš monitor? Taky stařičký? Mít třeba nové PC a k tomu vysvícené CRT není žádná výhra.

http://www.svethardware.cz/art_doc-42E1ADEA9CE8869 5C125761D0076776A.html
http://www.zive.cz/clanky/sestavy-na-zari-poprve-s -core-i5/sc-3-a-148764/default.aspx

Základ je prostě vědět, kolik si můžeš dovolit do PC dát. Od toho se vše další odvíjí. Nezlob se, ale nevědět, jestli mám v PC Celeron nebo Duron, nebo Pentium4...? Víš aspoň, jak dlouho to PC máš? Rok? Dva? Tři? Napsal jsi "stařičký procesor" - pro někoho je to Duron 900, pro někoho AthlonXP 3000+ ...

k tym konfigom za 12k CZK - 1GB RAM je malo, minimum je 2x1 = 2GB, ale kedze RAMky su lacne, kludne aj 2x2= 4GB. Grafika 4650 je z tych slabsich i ked najlacnejsich, na taku zostavu by som nieco priplatil, aspon a 4770. PC nema OS, takze otazka ci ti staci Linux, alebo nieco doplatis za legalne Win Vista s upgrade na 7, alebo das zatial prechodne Win 7 beta a potom zainvestujes za full licenciu...