Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co je to za procesor?

Dobrý večer,našel jsem starý UMC green CPU a chtěl jsem se zeptat co je tohle za značku?Vím že procesory vyrabi akorat Intel a AMD ale o UMC jsem nikdy neslyšel

Ta značka MS značí, že to vyšlo v době widlí, tedy okolo roku 95. Jinak ten procesor vyrobila firma UMC. Tehdy procesory do PC (IBM kompatibilní) vyráběl kde kdo, přežili však jen ti největší a nejúspěšnější - tedy Intel a AMD. Ostatní pak krachli, nebo byli koupeni jinými společnostmi, nebo se na PC procesory vyprdli a podnikali v jiných odvětví elektroniky.