Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HTPC sestava

Ahoj,

blíží se dlouhé zimní večery a tak hledám čím se zabavit. Začal jsem tedy aktualizovat seznam dílů pro stavbu úsporné domácí samohrajky (HTPC). Původně jsem chtěl stavět něco na desce ASUS M4A78-HTPC, AMD 780G/SB700
(asus-m4a78-htpc-d122720.htm)
ale s hrůzou jsem zjistil že z nabídek zcela zmizely 45W procesory. Jaká je za ně vhodná alternativa?

Nakonec jsem vybral tohle:
Deska
- PEGATRON IPX7A-ION- MCP7A-ION (pegatron-ipx7a-ion-d127429.htm)
Co mě mrzí je, že do téhle desky nenacpu svou oblíbenou kartu Pinnacle PCTV Dual DVB-T Pro PCI 2000i. Asi se budu muset poohlédnout po nějaké duální do USB nebo razantně přehodnotit sestavu.

Skříň
- ACUTAKE ACU-MIRACLE (http://www.alza.cz/pocitacova-skrin-acutake-acu-mi racle-d92879.htm)

Disk datový
- SAMSUNG SpinPoint (http://www.alza.cz/samsung-spinpoint-f2-1000gb-d12 2664.htm)

Disk systémový
- OCZ Vertex Turbo Series 30GB (http://www.alza.cz/ocz-30gb-ssd-sata-ii-vertex-tur bo-series-d133013.htm)

Paměť
- 4GB (KIT 2x2GB) SO-DIMM DDR2 800MHz (http://www.alza.cz/corsair-4gb-so-dimm-800mhz-d115 480.htm)

DVD
- LG GH22NS SATA (http://www.alza.cz/lg-gh22ns40-sata-cerna-black-d1 07679.htm)

a konečně napájení (i přes Mifovo varování)
- PicoPSU+zdroj(www.dxt.cz
www.dxt.cz)

Díky za rady a váš čas.
Jack

Kvůlivá zahřívání, hlučnosti, rychlosti,...
Idea je taková, že systém bude bootovat z SSD, velký disk se bude spouštět jen při přehrávání filmu z něj a nahrávání. Paměti bude dostatek, virtuální paměť ve Win bude vypnutá (pokud tam vůbec budu cpát Windows. Záleží jak hodně dlouhé budou ty zimní večery abych zkusil HTPC na Linuxu.

Ještě abych upřesnil dotaz.
1. zajímaly by mě vaše postřehy ohledně téhle sestavy
2. jaká je vhodná úsporná alternativa AMD procesoru (např. k 5050e)
3. máte nějaké zkušenosti s USB TV DVB-T tunery? (nejlépe dvoutunerové)

Díky

ad 2. Pentium Dual Core E5200. Je to nechutný, teď jsem upgradoval manželčino PC (pův. AXP 2500@3200, nF2, 1G RAM, X1650Pro) na výše zmíněný CPU + Asus P5KPL-AM IN/GB (mini "sociální" deska s G31 za necelý litr) + 2GB RAM + 500GB SATA disk + DVD-RW + X1950Pro (ze zbytků a přebytků) a z původních cca 140W spotřeby v idle je najednou 80-85W v idle :-)

Sakumpakum investice za 2,5litru, výkonu dost (+možnost OC z 800MHz FSB) a celkem hratelná spotřeba - neměřil jsem to s tou původní G31, ale i tak je to i s pažravou 1950Pro docela dobré.

P.S.: měřeno na tomtéž "wattmetru" - UPSce :-)

On můj dříve vybraný procesor Athlon 5050e měl TDP dokonce jen 45W oproti Pentiu Dual Core E5200, který má TDP 65W. Tenhle rozdíl by v HTPC byl možná znát i přes různé úsporné fičury co moderní procesory nabízejí.

Teď jsem našel na 1
že by snad mělo dojít v 3.Q i na čtyřjádro s TDP 45W. Kruci, co teď. Počkat....?

Ja se tu nebudu rozepisovat o discich ci bednach, ale vrele doporucuju stavet samohrajky na konfekcnim hardwaru. Asi bych to dnes poskladal na Intelu (E7400) s adekvatni deskou ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6632 2 ) a dostacujici grafikou ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6366 1 ). Na AMD platforme udelas taky slusne HTPC (navic vystacis i s IGP). K tomu peknou uATX skatuli, green disk, tiche palidlo. Co vic chtit?

Vcelku "v klidu" jsou Samci serie SH-S2xxx, do samohrajky bych ale nacpal (a nacpano mam) LG GH-22xx (GH-22NS) - o te mechanice vubec nevis, i kdyz je to nejnizsi model z rady.

edit:

Stavil jsem i par nizkych samohrajek se slimovymi palidly (Toshiba). Tady je to "na uchu" - slimky mrci ponekud nizsim tonem, ktery muze nekomu dost vadit. Spis radim klasiku (5.25"), vadi-li i nizsi hluk, pak podporit ulitou pro snizeni rychlosti cteni. Slot-in (Pioneer) nebrat vubec - brutalni turbiny.

O notebookové slim mechanice jsem taky uvažoval, ale odradily mě dvě věci. Manipulace s disky - přeci jen to není tak robustní jako klasika a dětské ručičky jsou šmatlavé. Druhou věcí byla jejich momentální horší dostupnost a problém se sháněním vhodného rámečku do 5 1/4 pozice.
Mechanika GH-22NS je poměrně hojně osazována do HTPC, takže na její tichosti asi něco bude.

Možná přeci jen ještě chvíli počkám a celý stroj postavím na ASUS M4A78-HTPC.
(asus-m4a78-htpc-d122720.htm)
Na výše uvedeném Pegatronu mi dost vadí nepřítomnost PCI slotu pro DVB-T kartu a řešení s USB tunerem asi nebude podle některých příspěvků na webu to pravé. Navíc by se do Vánoc měly objevit nové 45W procesory ...:?: