Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem linux - ktery si mam vybrat?

ahoja, chtel bych si jako druhy OS zkusit Linux, poradte mi, ktery si mam vybrat a jake mate zkusenosti...a prosim vas, existuje nejaka tabulka, kde jsou treba funkce a odlisnosti jednotlivych verzi linuxu ??
Změna předmětu, původně: linux (karel)

Taktiez odporucam nieco z dvojice *buntu ci SUSE. Obe su celkom dost user friendly a maju svoju komunitu. Treba si len vybrat ci mas radsej RPM alebo DEB. Pre zaciatocnikov je lepsie IMHO DEB. Pre SUSE je vsak vela aplikacii dostupnych cez oneclickinstall alebo priamo cez balik RPM. Pri ubuntu je niekedy nutne pracne doplnat repozitar alebo kompilovat.

Ako zaciatocnikovi ti neodporucam skusat Gentoo, Archlinux ci Debian.

A tabulka existuje tusim len na rozdelenie podla balickovacich systemov.