Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozdíl router ap

Dobrý den,
jaký je prosím Vás rozdíl mezi těmito zařízeními?
router a ap. Ten router má i režim ap, má víc "drátových" portů, přes to je levnější. Vybral jsem nejlevnější ap a nejlevnější router ze stránek czc, jen namátkou. Bývají ap výkonější? díky moc za osvětlení

to ako keď máš "kliešte-kombinačky", vidlicový kľúč, očkový kľúč, nástrčkový kľúč-"orech", vyskrutkuješ šrób s každým no s niektorým pohodlnejšie, rýchlejšie pretože sa tam vojde o nič nezachytáva - je optimálny v danom prípade

Tak aj v prípade že potrebuješ len AP zakúpiš AP pretože je optimalizované na danú funkciu, zvládne viac klientov, má rýchlejšiu odozvu, lepši managment

Router umoznuje prepojit viac PC resp. viac podsieti.
AP je len jeden pristupovy bod - umoznuje pripojit len jednu podsiet na wifi.

Cena zavisi skor od znacky/kvality alebo poctu vyrobenych+predanych kusov (nizsie vyvojove naklady na kus) apod, a nie od toho ci to je AP alebo router.