Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký digitální fotoaparát pro běžné domácí foto?

Ahoj, dneska mi odešel foťák DiMAGE X31, nějak zatuhnul a v 80% případů nenabíhá a když už, tak nebere jakoukoliv paměťovou kartu. Sháním proto nějakou náhradu.
Podmínky:
- minimálně tak 7MPx, aby šlo ořezávat a fotka pak neměla rozlišení 640x480px :-)
- kvalitní optiku (tady spoléhám spíše na osobní skušenosti)
- blesk (to má snad dneska každej normální)
- stabilizátor obrazu (když něco fotím tak se mi klepe ruka, asi nějaká vada v mozku :-))
- nepřemrštěná cena (do 4-5 tisíc maximálně, já vím, je to málo, ale s tímhle výdajem jsme nepočítali..)
- pokud má někdo doma nějakej přebytečnej funkční foťák, který splňuje výše uvedené parametry a je bez fyzického poškození (poškrábání apod.) za lidovou cenu, tak mi může napsat do PM a já si to rozmyslím

Hodilo by se:
- možnost si sám nastavit parametry focení jako dobu exponování (chtěl bych si zkusit "malbu světlem") apod.

PS: Vyhlédl jsem si tenhle:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105H400 7J000000NGN FUJIFILM FinePix S1500fd
Co na něj říkáte?

Chces tedy ultrazoom nebo obycejny kompakt? Mozna bych ozelel nejake "efekty" na s1500fd a sel bych do S2000HD: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 7J0BC000JRA sirsi ohnisko, lepsi svetelnost objektivu, manualni ostreni atd. Tez bych se mozna primlouval za nejaky Canon napr. SX120, SX200, ale to jsou spise vylepsene kompakty a nad limit tebou dany, ty Fuji v dane cenove kategorii nejsou spatna volba, chybu rozhodne neudelas.