Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se "dělá" remote management routeru?

Ave. Ptam se zdejsich sitaru pouze ze zvedavosti - jak (viz titulek) na to? V routeru je nastaven Web Management Port a Remote Management IP Adress, samozrejmosti je nejspis znalost jmena a hesla pro pristup "do routeru". Mam to chapat tak, ze staci na jakemkoliv PC kdekoliv na Netu zadat RM_IP a dalsi prihlaseni se deje stejne jako na LAN strane (okno routeru s heslem)? Co kdyz zvolim IP, ktera koliduje s nejakou jinou v siti? Nebo je na to snad nejaka ulita? Poucte, plz, blba...

jo wan a aby router poznal že lezeš k němu na RM, tak zadáš speciální port. Můj router má takovýto help k tomu:

Remote Web Management
This pages is to set the Web Manager port of the router and the IP address of the computer that perform remote Web Manager
Port: The executive Web Manager port number
IP Address: The IP address of the computer in WAN that remote Web Manager

Nic složitýho na tom nehledej, prostě se můžeš na nastavení routeru dostat v honolulu v kavárně.

žiju v tom že "venkovní ip na které sedí router" = wan = ta co mi zadá provider. pokud je veřejná, pak je ovládání možné odkudkoli.

oprava:
aha, už chápu svůj omyl: já uvažoval adresu kam (na router) se strefuju.
v nastavení domácích routříků se výslovně povoluje přístup z konkrétní venkovní adresy nebo rozsahu adres. lze zadat rozsah celého netu, nebo omezit na jedinou protilehlou ip.
a pak záleží na syntaxi - pokud zadám nuly nebo neuvedu nic nebo cosi nezatrhnu - pak přístup zvenčí není povolen.

oprava 2:
tak jsem to měl u starého d-linku.
a teď jsem čumím na asus, a tam žádný výběr na omezení adres není (kromě zákazu přístupu), jen "Port of Web Access from WAN", a jinak přístup třeba z honolulu.