Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem XP + Vista - Zdieľaný disk ma nepustí do jedného adresára

Vytvoril som si zdieľanie obsahu disku D v sieti. Z druhého počítača otvorím všetko okrem adresára Programy/Windows. Nerozumiem prečo. Vie mi to niekto vysvetliť a povedať mi ako sa tohto problému zbaviť?

Doplňujúce informácie:
"server" - Windows XP SP3 CZ
"klient" - Windows Vista SP2 CZ
Zdieľanie bolo vytvorené pre celý disk D, čiže pre jeho koreň.

No ona vista je taková divná. Myslím (ale nevím) že to souvisí s nastavením zabezpečení. První bych zkusil vypnout UAC. Pokud nepomůže tak po instalaci je vlastníkem disku trusted installer takže to bych zkusil změnit první a potom je možná potřeba upravit práva
[http://pc.poradna.net/file/view/1934-bez-nazvu-jpg ]

asha tak to sem asi špatně pochopil, respektive čekal sem že tne problém bude ve vistě.

podívej se jestli máš v xp u sdílení nastavený uživatel everyone.

Takže problém je vo Viste. Keď idem cez sieť, ale na lokálny disk na tom istom počítači, čiže na D:\Programy\Windows idem cez MSX/Data/Programy/Windows (ten istý počítač, čiže v XP) tak sa tam dostanem. Z druhého počítača z Visty sa tam nedostanem.

Počítač 1                      Počítač 2
MSX                            MSX2
XP                             Vista
D: zdieľaný ako Data
D:\Programy\Windows
MSX/Data/Programy/Windows      MSX/Data/Programy/Windows
funguje                        nefunguje

jsi neuvedl jaké verze os máš nainstalované (home/profi), přitom zakopaný yorkšír je právě tu - souvisí to se sdílením.
jestli máš zjednodušené sdílení, tak ani u profi myslím není vidět v záložce zabezpečení kdo má jaká práva.
čili buď vypnout zjednodušené sdílení, u home verzí jdou práva zkontrolovat jen v nouzovém režimu, nebo doinstalovat nějakou utilitu typu aclview.