Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem python

ahoj nevite nahodou nak sem se zasek u programu python 2.5 a nevim jak kdyz napisu neoc na jeden radek jak se dostanu na ten pod nim aby to nebylo brano jako ze chci vysledek priklad: nejaka veta.
a tady je dalsi.

no chcelo by to napisat trochu lepsie, ale snad som tom pochopil.
Ty teda nechces, aby ked napises prikaz - print "text" hned napisalo ten text, ale aby si mohol zadavat dalsie prikazy, ktore sa potom naraz spustia?

najlepsie je imho pouzit nejake graficke IDE. Pre konzolu je tusim potrebne vytvorit subor s priponou *.py a do suboru napisat kod programu.