Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s grafikou

Ahojte,
keď spustím akúkoľvek aplikáciu,ktorá zaťažuje grafický adaptér (námatkovo som skúšal DOOM 3 a Heroes of Might and Magic V),tak nastane pád.Buď sa zhodí aplikácia alebo bluescreen,ktorý hlási,že chybu spôsobil súbor "nv4_disp".Niekedy aplikácia nabehne ale neskôr sa zhodí.(pri HOMAM V som pozrel intrá,no keď som šiel do menu nastavenia grafiky,hra sa zhodila,to isté aj pri DOOM))
Mám Asus V9999 128MB,preto som nainštaloval najnovší driver z asus.support.com.Pred tým som mal nahodený driver z NVIDIA packu na Ge 6800,a problém bol ten istý.DirectX je takisto nainštalovaný (9.0c).Teplota procesora je 42 a GPU 51 stupňov.

Zostava:
Doska:Asus P4GE-MX
CPU:Pentium 4 3.0 GhZ
RAM:1 GB DDR RAM (2x 512)
GPU:ASUS V9999 128 MB AGP
Zdroj: 350W
OS: Win.XP

Na pozadí:
Avira Personal Antivirus
Ashampoo Firewall

pokud je problem s ,,nv4_disp'' muze za to na 99procent ovladač gpu co je asus9999 128mb nevím radím ale vrátit geforce a přeinstalovat ovladač přesně pro gf 6series pokud ani to nepomůže zkuste výměnu zdroje

Jestli jsem dobře porozuměl a vyčetl, grafiku máš integrovanou na základní desce, tudíž grafika bude dobrá akorát na kancelářské aplikace. Na hraní her to opravdu nebude. Instaloval jsi ovladače nVidia a grafika je Intel Extreme Graphics. To je asi celý problém, ale pokud máš originální CD k základní desce tak si z něj nainstaluj ovladače na grafiku (samozřejmě až po tom co odstraníš ovladače nVidia!)

Je docela možné že grafika už má odslouženo (měla by to být 6800 jestli jsem dobře našel). Takže nejjednodušší je zkontrolovat jestli se jí točí větřák a zkusit jinou. Ovladače nové moc cenu zkoušet nemá, spíš tím může vzniknout problém. Nezačlo to po nějaké změně-aktualizaci ovladačů ?