Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalejší internet

Zdravím mám problém ze svím Internetovím připojením. Od ADSL kabelové televize z města platím cca 500kč měsíčně za 4MB internet stahování tak kolem 700kb/s poslední dobou je to děs icq vypadava z online her me to taky vykopává atd.
Změřil jsem si připojení internetu a zjistil tohle.

Výsledek testu (rychlost, kvalita)
Download: 207,92 kbit/s (25,99 kB/s)
Upload: 218,48 kbit/s (27,31 kB/s) 3 dobré
Web odezva: 23.6ms58.2ms107.8ms 1 výborné

Nevím jestli se obratit na poskytovatele nebo je to problém ve svém PC potřeboval bych radu jak to zjistit nez je budu otravovat už je to tak asi 3 den. Udělal jsem chybu že jsem vypnul firewall _( viry? Co to může bejt za každou radu díky jakykoliv info dodám.

OMG.

1. Nejprve si rozmysli, jesli máš kabelovku nebo ADSL. Jsou to totiž úplně jiné technologie.
2. Pokud je něco v nepořádku s připojením, první krok (pro amatérské opraváře) je restart zařízení pro poslední míli (tedy kabelový nebo DSL modem). Restartem se myslí komplexní odpojení od napájení alespoň po dobu 30 sec.
3. Pokud problém přetrvává, je třeba začít hledat problémy v hardware, tj. zkontrolovat ethernet kabel, nastavení (případného) routeru apod.
4. Při neúspěchu výše uvedeného následuje kontrola spojení, viz zdejší články o diagnostice TCP/IP. Tím se dá velmi jednoduše odhalit, kde je problém z hlediska IP sítě a ten následně řešit.

Tebouz navrhované řešení metodou Monte Carlo (tedy pokus-omyl) je poněkud nesmyslné.

Omlouvám se ujasním to nejspíš je to kabelové připojení přes TCP/IP hledal jsem zde na webu a našel jeden postup. Start-> spustit : CMD a do něho vypsat %windir%\system32\ping centrum.cz /t
a nechat běžět při praci z netem po pul hodine to vypada asi takhle:

Odpověď od 90.183.38.23: bajty=32 čas=22ms TTL=247
Odpověď od 90.183.38.23: bajty=32 čas=18ms TTL=247
Odpověď od 90.183.38.23: bajty=32 čas=14ms TTL=247
Odpověď od 90.183.38.23: bajty=32 čas=17ms TTL=247
Odpověď od 90.183.38.23: bajty=32 čas=18ms TTL=247
Odpověď od 90.183.38.23: bajty=32 čas=17ms TTL=247
Odpověď od 90.183.38.23: bajty=32 čas=13ms TTL=247
Odpověď od 90.183.38.23: bajty=32 čas=17ms TTL=247
Odpověď od 90.183.38.23: bajty=32 čas=16ms TTL=247
Odpověď od 90.183.38.23: bajty=32 čas=23ms TTL=247

žadné přerušení nic..a přitom když hraji online hru, nebo se dívam na streamovaná videa seknou se a chyba spojení.

Takže to vypada asi takhle dívam se na youtube na videa najednou jako bych mel vyplej internet video se přestane streamovat, ale na internet se dostanu. Rychlost se vratila na 2-4 MB. Takže už jen vyřešit nějak to padaní nepadaní a bude to OK.