Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odeslání sms z netu - operátor

Jsem sváteční uživatel mobilu. Protože mne nepopadla žádná mobilní manie , abych si musel neustále kupovat nové mobily s lepším foťákem nejsem zcela v obraze. Mám operátora Eurotel a vím, že bezplatně je možné odesílat sms pouze na Eurotel a Oscar. Na T-mobile musí uživatelé platit (neberme v úvahu pseudo možnost několika volných sms pro samotné zákazníky T-mobile).
Zajímá mě však jedna věc. Zatímco dříve jsem poznal podle předvolby, která byla v možnostech jednotlivých sms brán o jakého operátora se jedná, dnes už to možné není.
Můj dotaz tedy jednoduše zní:
Když budu někdy chtít odeslat sms z netu někomu koho neznám a nevím u jakého operátora je.
Jak poznám jakou sms bránu mám použít ?

Tak díky za tu práci s vyčerpávajícím identifikátorem každého operátora.
Doufal jsem v nějakou jednodušší možnost.
Proč se nebyli schopni operátoři domluvit a udělat společnou databázi ?
Takto se teoreticky každý může "trefit" až na třetí pokus (nebo jak se to vezme ono vlastně napotřetí už lze jít na jistotu i bez ověřování).