Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak nastavit domaci sit?

Propojuju 2 pc,nastavil jsem už IP na jednom 192.168.1.15 na druhém 192.168.1.16 ,nastavil nazev pocitace a kdyz do spustit napisu cmd,abych zjistil zda sem pripojeny a dam enter tak to nic nedela..nevite co stim?jak se mam pripojit

jo už to najelo..
akorád nevím,jak mám sdílet soubory nechápu to jak je to napsané v těch článkách,navíc když dám na 1. pc (OS vista) připojit jednotku,tak to napise: zjistovani site je vypnuto.Pocitace a zarizeni v siti se nezobrazi,Zapnete zjistovani site v centru sitovych pripojeni a sdileni...

xp: http://jnp.zive.cz/Clanky/Nastaveni-sdileni-ve-Win dows-XP/sc-3-a-6110/default.aspx
vista: http://pcmagazin.cz/windows-vista/636-sdileni-soub oru-windows-vista.html

google ještě funguje, ostatně i tady je na to téma hafo příspěvků.

a kdyz do spustit napisu cmd,abych zjistil zda sem pripojeny a dam enter tak to nic nedela.

příkazem cmd jen otevřeš command okno - ať se ti mají kde zobrazovat výsledky příkazů, třeba ping.
měl jsi původní návod dočíst celý.

chyba je v tom, že sis nepřečetl ty dva odkazy výše, jak nastavit sdílení - jak na xp, tak ve vistě.
a pokud jsi je přečetl, nic jsi nenastavil. nepomůže ti nic, pokud neprojevíš minimální snahu pochopit jednoduchý text.

i přesto že je v těch článcích uvedeno stejně jako v dřívějších příspěvcích tady na poradně - že existuje zjednodušené a normální sdílení (záleží na verzi windows, u profi je typ volitelný), nemáš k tomu žádný upřesňující dotaz, jen vykřičníky. ty tu po někom řveš?

zda vidíš protější pc - případně jaký vychytralý firewall ti brání ve sdílení souborů - žádná odpověď.

tak pořád nic..napíšu tedy podrobnější postup a podívejte se pls,co jestli něco chybí/je špatně..
1. propojení dvou pc pomocí kabelu
2. nastavení IP adres + maska podsítě (192 168 1 1; 192 168 1 2)
3. otevrit: cmd...našli se..
4. stejné názvy pc
5. nastavení zjednodušeného zdílení (XP)
6. povolení sdílení souborů (vista)
snad sem na nic nezapoměl

Napis co presne kde ti nefunguje a co presne "se naslo" v cmd
P.S. Skus ci vidis to PC z jedneho na druhy a potom ci nevidis z druheho na prvy. Staci ze to bude vidiet jednym smerom.

Musis si aj nazdielat nejaku zlozku. A povypinat antiviry a ine ochranne blbosti. Maska podsiete ma byt 255.255.255.0