Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno router - zabezpečení

Ahoj, mám takový problém, jsem napojený doma na notebooku přes nový router, internet mě již jde dobře, ale protože nechci, aby mě někdo odebíral internet, tak si ho chci zabezpečit. Router mám od společnosti TP-Link. Když jsem si v nastavení na stránce pro router dal heslo a dal uložit, ukázalo mě to, že to proběhlo úspěšně, ale poté se router restartoval a už se mě nešlo připojit, mezi bezdrátovýma sítěma byl stále vyhledaný tento router, ale u něho byl červený křížek a napsano Nastavení sítě uložené v tomto počítači nedopovídá požadavkům této sítě. Tak jsem restartoval router a v pohodě se vše načetlo, musel jsem v nastavení routeru zase vše vypsat a potom to bylo o.k., ale nemám zabezpečenou síť.

Poraďte jak si heslo mám nastavit, aby se mě šlo poté přihlásit na síť a zadat své heslo.

Děkuji za odpověď,
Honza

Neslovnikove znamena aby si tam nedaval slovo ktore sa vyskytuje v slovniku (napr. dvere ani stol) a ani zlepeninu slov zo slovnika, ale nieco co vies len ty, napr. bablatrecheche apod :-)
Samozrejme mozes zadat co chces ale slovnikove heslo prelomi kazdy druhy skolak.

Kodovanie zvol WPA2. Nejake (pre zaciatok daj WPA2-PSK, PSK je jednoduchsie kontroluje len heslo tak aby si nemal hned problem s kontrolou aj nejakych dalsich veci u ne-PSK)

o.k. tak aspoň vím co je neslovníkové :-) jen bych potřeboval vědět, jak tedy se mám napojit na nastavení, když nemám přes wifi? kabelem z routeru? :-)omlouvám se, ale nejsem odborník :)

mám na výběr z možností:

a) WEP - Vybere ověření identity typu WEP založené na autentizaci 802.11

b) WPA-PSK/WPA2-PSK - Vybere typ autentizace WPA/WPA2 založené na pre-shared passphrase (klíč pro autentizaci).

c) WPA/WPA2 - Vybere autentizaci WPA/WPA2 založenou na Radius Serveru.

tohle je přímo z manuálu, tak poraďtě prosím :-)