Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadná grafika nVidia Go 7300 na NTB Asus F3Tc

Známé se pokazil NTB viz výše, po vypnutí a zapnutí žádný obraz ani na ext. monitoru, přitom se vše roztočí, LED blikají... 3 měsíce po záruce, oprava výměnou desky za 7000 Kč. Ale slyšel jsem že některé ext. grafiky jsou ve formě výměnného modulu (cca 10 procent). Nevíte jak je to u tohoto NTB?

Odnes to do nejakeho znackoveho servisu Asus, a nie tam kde ti technik drista blbosti.
Alebo si to otvor a pozri sam ze ci je vyberatelna alebo nie. Ak je vyberatelna v slote tak sa da vymenit.

P.S. alebo tomu technikovi posli dokaz od mif-a tam ma snad fotiek dost, alebo ked to ma technik rozobrate tak nech ti ukaze a uvidis ci je grafika v slote. Fotky mas v odkaze vyssie tak vies jak ta grafika vyzera. Bude samozrejme pod chladicom.

P.S.2. mozno by bolo dobre napisat presne modelove cislo z nalepky naspodku, F3Tc by mohol mat teoreticky viac podverzii a niektore to mozno maju riesene inac (vyrobca moze mat predpripravene viac "options" na doske a osadit komponenty podla podverzie) ale dost o tom pochybujem, volba slot/napajkovany chip grafiky by bola extremne nezvykla "option", to by vyzadovalo velmi vela zmien.

Tak jsem ten NTB odkrytoval tak jak je na odkazu výše druhá fotka od vrchu: na ventilátoru je nápis FAN VGA. K němu je napevno připojená heatpipe (na fotce vpravo). Po odšroubování ventilátoru i heatpipe jsem zjistil že pod chladičem je čip označený nVidia GF-Go7300 což je myslím jasné, že se jedná o grafický čip. Je připájen napevno na zákl. desce stejně jako graf. paměti mezi čipem a ventilátorem nebo soket na procesor atd. Obrázek grafiky (č. 3) v odkazu výše je podle mne jen ilustrační. Bohužel.

No tak teraz uz vies ze sa v tvojom NB grafika menit neda.
Modelov notebookov je vela v niektorych sa moze dat menit, vyrobcom jak keby v hlave hrabalo - co model to 10 uplne odlisnych podmodelov. Je aj mozne ze fotka oddelenej grafiky je ilustracna, samozrejme (autorovi clanku sa mozno nechcelo davat dole chladic :)