Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC do 330€.

Poradte mi komponenty do 330€,mal by to byt tak pc co zvlada dnesne hry:)
ja viem ze 330€ nieje vela,ale budem vdacny za kazdy vyber:)
dakujem

To chces herny PC za 330? Aj s monitorom? Na to zabudni.
bez monitora za tu cenu len nieco podpriemerne, rataj 100eur na grafiku (a to bude na hry slabsi priemer) a aspon stejne tolko na CPU+dosku (a to bude tiez podpriemer) a zvysok na ostatne veci a to bude tiez slabsi priemer.

Ono na hry je to tazke za take peniaze ako som uz pisal.
Nejaky slusnejsi aj na hry by bol napr. (ceny berem z nemeckeho litec computers, su s DPH, u nas by mali byt snad podobne)

Doska napr. GA-MA770-UD3 AMD 770 AM2+ : 58,80
CPU napr. AMD Athlon II X2 250 AM2+/AM3 2x3.00 GHz boxed (uz je k tomu aj chladic myslim, ked nie tak priratat chladic za aspon 12,00) : 58,80
RAM DDR2/667 2x1M : ca. 30,00
Grafika nejaka napr. Radeon 4850 za napr. 105,80 (mozes zobrat trochu lacnejsiu ale bude cim lacnejsia tym slabsia na hry)
Case nejaka miditower s 500W zdrojom: aspon 45,00 (lepsie by bolo kejs bez zdroja a kvalitny zdroj osobitne ale bolo by to drahsie)
Disk nejaky napr. WD 400GB SATA2 za 35,00
DVD-RW nejaku napr. LG za 26,00

Klavesnicu a mys pouzijes tu co mas doteraz.

To je dohromady asi 360eur a je to uz relativne slusny PC aj na hry (neni to najnovsie delo ale je to relativne slusne). Neber hotove kancelarske jak pisu nizsie to je s integrovanou grafikou na tom hry nepojdu a sa mi to zda aj predrazene.

Alebo chod niekde do predajne kde ti to vedia zlozit z komponentov a nechaj si poradit. Hlavne nesetri na doske a radsej ani na zdroji (to co som napisal kejs so zdrojom za 45 je uplne minimum a zdroj v tom bude nic moc kvalita, ale nejak fungovat bude, hm)

P.S. keby si bol ochotny pridat par desiatok eur tak by som uz radsej bral dosku s AM3 a DDR3 slotmi, a potom RAMky DDR3. Bolo by to trochu drahsie ale bolo by to pre buducnost lepsie upgradovatelne, a tie RAM by mohli byt nejake DDR3 na vyse 1000MHz a 4GB, namiesto tych DDR2 667MHz 2GB. Rozdiel ceny neni velky jedna sa o par desiatok eur a na vykone by sa to malo prejavit.

P.S.2. ked chces este viac setrit tak potom lacnejsi CPU a lacnejsiu grafiku, ale to sa potom silne prejavi na (nizsom) vykone u hier, a podla mna za usetrenych 30e to nestoji.

Inac je mozne ze u nas neni tak lacny shop jak litec (oni su fakt lacni), takze tie komponenty budu u nas mozno za 400. V tom pripade mozes trochu usetrit nejakych 10e trochu horsim CPU (nejaky athlon 64 x2 5000+), a zbytok budes musiet usetrit na grafike ale to potom pojde vykon v hrach dost znacne dolu, takze skus si niekde este nasetrit zo 30e nech mas grafiku aspon ako-tak pouzitelnu aj na novsie hry.