Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem router/switch/wifi

dobrý den,
k internetu jsem připojený přes ADSL, přes nějaký wifi adsl router,který je umístěný ve sklepě. rozvod je do každého pokoje jedním drátem, tzn. v jedné místnosti připojím jeden počítač. teď bych potřeboval v jedné místnosti připojit 2 počítače kabelem. ve skříni mám nevyužitý nějaký starý WELL 4portový adsl modem a router.

1) můžu to použít? že bych to připíchl v jedné místnosti do zdi a ty 2 počítače bych připojil do toho.

2) jestli to chápu, tak vlastně nepotřebuju router ale jen swicht, tzn. že v tom nově přidávaném zařízení se tedy jen "vypne" routovací funkce?

3) pokud toto všechno platí, existuje obdobné zařízení, které umí i wifi? (a nejlépe s tlačítkem na krabičce wifi on/off aby to zbytečně nezářilo, když to nepoužívám)
(wifi ze sklepa nelze použít protože tu jsou zdi a stropy jak v bunkru a nic neproleze:-)

4) existuje nějaké obdobné zařízení -switch , které bude pasivní (bez napájení - chápu že bude bez wifi)

díky za pomoc

1) ano, lze ho vyuzit jako switch. Zapomen na WAN cast, vypni DHCP a nastav mu pevnou IP (odlisnou od DHCP poolu a stavajiciho ADSL modemu.

2) pokud to stary router umi (o cemz uspesne pochybuju), tak ano

3) Ne, neexistuje switch s wifi bridgem. Vzdy je to router, novejsi jiz umi nepouzivat WAN rozhrani, alternativni firmware dokonce umi pouzit WAN port jako paty port switche. Neznam zarizeni, ktere by melo "tlacitko" na krabicce, ktere by vypinalo wifi.

4) neexistuje (a neni mozne), pasivni switch

Pro tebe nejjednodussi bude koupit obyčejný switch. Do něj v pokoji povede přívod a z něj do jednodlivých počítačů. Switch je aktivní zařízení - potřebuje napájení.
Pokud již máš router ve sklepě, zřejmě není třeba na jednotlivých počítačích nic nastavovat - připojíš je a pracuješ.