Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TWAIN a KAMERA, jaký software na on-line zobrazení

Dobry den,
není mi přesně jasné jak funguje TWAIN.
Mám kameru, která komunikuje s počítače přes TWAIN. Ale nyní nevím, jestli TWAIN je nějaké univerzální rozhraní, s kterým umí komunikovat každý software pro kameru, nebo je třeba více druhů těch twainů pro každý takový software zvlášt.

(abych to upřesnil, jedná se o kameru připojenou k mikroskopu a potřebuji v počítači vidět on-line obraz z kamery.ú Díky

Vypůjčeno ze slovníku od rudého bratra:

TWAIN
[tvein] Druh rozhraní mezi jakoukoli aplikací pod MS-Windows a scannerem. Toto rozhraní je definováno softwarově a znamená, že disponuje-li scanner na výstupu a aplikace na vstupu funkcí (rozhraním) TWAIN, je možno okamžitě a s úspěchem scanovat přímo do aplikace bez nutnosti mít speciální ovladač nebo dokonce scanovací program.

A netýká se to jenom skenerů v nám známém slova smyslu, jsou to i foťáky, kamery..V podstatě aplikace, ve které pracuješ má nabídku vybrat twain, kde zaškrtneš zda skener nebo tvoji kameru. Pak už aplikace pracuje s tímto zařízením.