Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Napájení grafické karty GeForce FX 5900 XT

Dobrý den, mám problém s grafikou nVIDIA GeForce 5900 XT. Při hraní některých her se mi objevila hláška, že nVIDIA system Sentinel nemá zajištěné dostatečné napájení a je přinucen snížit výkon grafické karty na minimum. Pak se začnou hlášky objevovat jedna za druhou, až se počítač zablokuje úplně. Zkoušel jsem kabely, jestli nejsou částečně odpojené a zkoušel jsem odpojit všechno příslušenství (webcameru, bluetooth adapter aj), ale hláška se objevuje pořád. Když ve správci zařízení kartu zakážu, tak je po problému. Tak nevím jestli je problém ve zdroji nebo přímo v grafice.
Moje konfigurace: deska ASUS K8V, AMD ATHLON 64, 1800 Mz (9x200) 2800+, nVIDIA GeForce FX 5900 XT, tel. karta WINFAST TV 2000 XP, HDD - ST 325082 3AS SCSI Disk Device (250 GB, 7200 RMP, SATA), NEC DVD RW-3502 A, síťovka MARVELL YUKON 88E8001, RAM 1024 )PC 3200 SDRAM), zdroj - LC B 300 ATX PREMIER
děkuji za případné rady

Taky bych si tipnul zdroj.
Taky zkus celou kartu prohlídnout, jestli není nějak mechanicky poškozená, není na ní špína či nějaký jiný svinstvo, třeba uražená součástka, která dělá nějaký zkrat, kulička cínu....
Pak taky ještě tu kartu otestuj v jiným počítači, pokud máš tu možnost.

jsem hledal ten tvůj zdroj a vypadlo mi tohle http://computer.zive.cz/computerporadna/SubChild.a sp?Qst=286815&Main=106. Jednoznačně silnější zdroj, který má dvě samostatné 12V napájecí větve. Ne, že to je ve zdroji rozdělé z jednoho drátů na dva, což u no name bývá dost často. Značkový 400W zdroj cca. 1500Kč. Postupně se ti ten starý při velké zátěži začne zahřívat a pak je nestabilní což má za následek různé nedefinované stavy pc. A mohou kolísat větve mezi sebou, což může pak odpálit kde co. Bohužel nová výkonější grafika a k tomu je třeba silnější zdroj. Něco si o tom také přečti http://www.svethardware.cz/art_doc-B1EC249457260C2 8C1256E840045EA74.html .