Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem FTP šifrovaně

Dobrý den,

mám webhosting na profitux.cz, neustále se mi stávalo, že se mi na web dostával nějaký vir. Vir jsem odstranil, změnil jsem si heslo a neukládal jsem si ho v total commanderu. Ael vir se tam dostával neustále, dokonce jsem si i změnil heslo na 190 bitové (60 znaků) ale nepomohlo to. Odpovědí z profituxu na můj problém bylo, že mám používat "FTP šifrovaně, aby heslo nebylo snadno odposlechnuto". Ale nevím si s tím moc rady jak na to...Poradíte mi? Děkuji!

Toto pravdepodobne nie je chyba hostingu, pretoze tato chyba sa objavila u viacerych mojich zakaznikov. Nakolko sa jednalo o rozne hostingy, rozne weby, postupne som vylucil chybu hostingu, chybu skriptov na stranke usera a usudil som, ze na userskych pc bezi asi nejaky keyloger, ktory odchytava ftp hesla a potom ich zasiela. Tento loger nemusi byt zachytitelny ziadnym antivirom (navyse sa moze jednat o rootkit), takze odporucam pouzit ine "ciste pc", pripadne na ftp zalohu pouzit live distribuciu linuxu a tak si overit, kde je naozaj problem.
Sftp je naozaj riesenie len pri nejakom podozreni na odchytavanie komunikacie niekde po ceste.