Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Konfigurace BOOTH.INI

Při startu XP se mi na obrazovce objeví, že soubor Booth.ini je neplatný, probíhá spouštění z C/ Windows. Přišel jsem tím o uvítací zvuk XP, jinak je všechno OK.Pamatuju si, že jsem si nedávno hrál s dobou spouštění XP a tím jsem to asi zmrvil..:.( Centrum pro nápovědu a odbornou pomoc mě odkazuje na odborníky.. Takže se obracím na Vás.. jakým způsobem to lze nakonfigurovat?? Díky

Nastavil jsem dobu spouštění 30sec oproti původním 45ti.. nejsem si ale 100pro jistej těma časama... Boot.ini je spouštěcí soubor, ne?? Soubor jsem teď zadal do hledání a výsledky hledání ...0. Jsem prostě uživatelská lama..Ale rád se seru do toho, čemu nerozumím..:-D

v záložkách mám pouze system.ini a win.ini, tak nevím...Už ale od dříve tam mám režim diagnostického spouštění, jestli to s tím může souviset... Rušili mě nějaké hlášky při startu..

Otvor si tento pocitac, C:
V menu najdes niekde vlastnosti zlozky, asi v sekcii rozsirene, si zaskrtni "zobrazovat systemove subory". Na disku C:\ by si mal vidiet boot.ini (ak nevidis ani po povoleni zobrazovania systemovych a skrytych suborov, tak to sem napis).
Otvor si ho napr. v poznamkovom bloku (start-programy-prislusenstvo-poznamkovy blok, subor-otvorit-C:\boot.ini), a skopiruj sem co v nom mas.

Zdá se mi nepravděpodobné, že bys editací boot.ini přišel o uvítací znělku Win XP. Zkontroluj v Ovládacích panelech / Zvuky a zvuková zeřízení / záložka Zvuky zda máš přiřazen zvuk události Spuštění systému Windows. A zkus jej přehrát tlačítkem "play" vedle názvu souboru zvuku. Dále zkontroluj jestli máš na disku ten zvukový soubor (C:\WINDOWS\Media\Windows XP - spuštění.wav) případně jiný, pokud jsi měnil nastavení.

Výše uvedenou tabulku jsem našel v podoném formátu, ale záložku boot.ini tam prostě nemám, je možné, že by Windows fungoval i bez uvedeného souboru?? Možná , že jsem ho nechtěně vymáznul...:-( Jinak vše, co mi radíte jsem už někdy nějak zkoušel.. Boot.ini prostě nemám..:.( Zvuk spuštění ve Windows / Media mám..

Tak si ho vytvor (napr. v poznamkovom bloku, najprv vytvor boot.txt a potom ho premenuj na boot.ini, lebo poznamkovy blok vzdy prida priponu .txt. A potom (ako posledny krok) nastav priznak skryty systemovy - napr. si spusti start-spustit-cmd a napis tam:
attrib +s +h -a c:\boot.ini

Podla toho ake mas Win, a na ktorom diskovom oddieli, si vytvoris novy, napr. ak mas na prvom oddieli WinXP tak tam skopiruj napr. toto:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /noexecute=AlwaysOff