Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nastavení routeru - P2P síť, nelze otevřít port

Dobrý den,

potřeboval bych nastavit router aby mě šel utorrent, který mě teď ukazuje, že nemám otevřený port. Již předtím jsem dle návodu pro torrenty povolil komunikaci v Forwarding -> UPnP v nastavení routeru, ale stále mě ukazuje utorrent, že mě router omezuje siťový provoz. Proto Vás prosím zdali s tím máte nějaké zkušenosti, jak nastavit router, můj typ je TP-LINK TL-WR542G.

Děkuji dopředu za odpovědi.

- prideľ si pevnu IP v svojej sieti, samozrejme patrične uprav rozsah adries prideľovaných DHCP aby si zabránil konfliktu
- povoľ smerovanie portu v "advanced settings" LAN
- "private IP" je tvoja pevna IP
- port range - porty ktoré chceš povoliť
- type - povoľ UDP aj TCP

klikni aplikovať, reštartuj router a uvidíš

toto je variant jeden, ďalší je umiestniť tvoju IP do DMZ a budeš mať otvorené všetky porty, čo ale nie je práve dobrý stav z pohľadu bezpečnosti. Je to na Tebe