Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytvorenie bootovacieho W XP cz

Dobrý deň,

Skúšal som vytvoriť ootovacie cd W XP cz a nedarí sa mi to.

Požívam Nero 5 verziu dávam vytvorit dát disk-bootovací.
Predtým mi to ani nedokončilo a robilo to aj kamarátovi, ktorý už niaké to bootovacie robil teraz mi to šlo aj inštalácia prebehla ok na disketu dal svoje súbory w XP.
ale nebootuje pri štarte , ešte poznamenám skúšal som to na cdrw s 12x rýchlosťou, vždy mi na začiatku vyhodí namiesto inštalky win len A:
neviete ako na to??
Ďakujem

No ked je A: tak nebootuje, dal som tam original w xp a zacala nabiehat instalacia, pri mojom w xo vytvorenom na cdrw nenabieha (je to v uvodnej ciernej obrazovke po restarte)

Skúsim ešte to čo si mi poradil dat bootovacie a kopírovať všetky súbory z origoš w xp.

Ved ti pisem ze bootuje, ale vytvoril si to bootovanie nespravne. Precitaj si este raz co som pisal.
Nepisal som nic o kopirovani suborov (to je nezmysel), bootovaciu cast nevidis ako subory.

Ak mas aj original CD, tak si v nere zvol na zaciatku "kopia CD", a nie "bootovatelne datove CD". Alebo si napr. isobusterom vytiahni image bootovacej casti a ten pouzi na nove bootovatelne CD.

BTW. predpokladam ze sa snazis vytvorit si legalnu zaloznu kopiu svojho kupeneho original CD, inac by som musel tu otazku zmazat :-)

tento postup co tu popisujes sa robi vtedy, ked mas instalacne cd nakopirovane na disku a potrebujes k tomu boot loader image na vytvorenie instalacneho CD. tento postup sa vacsinou pouziva, ked integrujes sp2 do instalacky a mozes si ho step by step pozriet na: slipstream_winxp_and_sp2 . pokial vsak mas normalne instalacne CD, tak nemusis vobec vymyslat a v Nere zvolis kopirovat CD a o ostatne sa uz nestaras. vysledok je funkcne instalacne CD.

Ok Dakujem IgorK ze si mi poradil,

skopíroval som w xp na ciste cd a vyzera to ze bude bootovacie
v Biose som nastavil ako prvú Disketu potom cd

len mi vyhodilo ze A:
a nemozem najst na ziadnom pismene cdromku s w xp :(
tak som dal ako prvu jednotku cd rom a tam mi dalo : stisknutim klávesy spustíte system z cd cize je bootovacie?
ako to mozem vyskusat chcem aby mi vyhodil tu tabulku kde zacne insatlovat system??
Ted mam w xo na disku nainstalovany
Dakujem

bootovacie cd je v tedy, ked ti z neho zacne bootovat. predpokladam, ze pod bootovacim CD myslis instalacne CD a nie nejaku live verziu windows. ja by som navrhoval ist step by step. ak mas po ruke funkcne instalacne CD, tak odskusaj, ci ti z neho zacne bootovat a nasledne zacne instalacia. ak ano, tak mozme ist na krok 2, lebo uz budeme vediet, ze v biose to mas nastavene ok.

no ja si prave mylsim, ze to instalacne CD nie je OK, pretoze sa snazi bootovat z CD, to nie je instalacne a zacne bootovat z disku. :-/ cize volba bootovania A:(disketa) X:(CD) C:(disk) postupuje takto: ak je zasunuta instalacna disketa bootuj z diskety, ak nie, bootoj z CD, ak nie, bootuj z disku, co je najskor aj tvoj pripad.

No, BIOS by cesky nehovoril, a to s tou klavesou robi bootblock z instalacneho CD (Win2k a myslim ze aj WinXP), ak sa do 3 ci 5 sekund nestlaci klavesa tak sa bootuje z HDD, je to asi kvoli restartom pri instalacii, aby pri tom nemusel clovek sediet a vytahovat CDcko/prepinat bootovanie.

no to je asi pravda, tiez som este nevidel cesky hovoriaci bios. :-p ale potom stale nechapem, preco mu zacne bootovat z disku a to ma aj zmiatlo. uz som dlho som sice neinstaloval, ale nemalo by zacat bootovat z disku az ked das ukoncit instalaciu, myslim ze klavesou Esc, nie?

Hele a máš vůbec v biosu nastavené pořadí bootování cdrom - A- HDD ? Podle toho že ti to hodí A: (a pak hledáš nějaké jednotky??) to může být tím že to máš nějak blbě nastavené.
spíš to bude to blbé cdčko. stáhni si nějaký malý linux a vyzkoušej si vypálit přímo to iso v neru /vypálit obraz cd/ ten linux vem nějaký live /knopppix,danix ubuntu - co bude menší/. nebo zkus vypálit na cdčko bootovací disketu jestli to pojede / z win98 např/ nero -nové cd - typ vybrat bootovací cd a nastavit emulaci diskety 1.44

a úplně nejjednodušší jdi na www.memtest.org a stáhni si z tama iso memtestu a vypal to jako nahoře ten linux. tím zjistíš jestli děláš něco blbě s tím cdčkem nebo jestli je něco blbě nastavený. jo jestli máš dvě cdrom tak zkus to strčit do jiný