Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na zálohu převod filmů z DVD?

Několik desítek filmových DVD chci zálohovat a současně překódovat do úspornějšího formátu a uložit do rozumnýho kontejneru (chci dvě zvukový stopy tam, kde je má i originál).

Přemýšlím nad tím, jak toto provést nejefektivněji. Záloha DVD je celkem jasná - uložení ISO obrazu. Tím budu mít originál DVD se vším všudy.

Problém je ale s převodem filmů. Nehodlám převádět jeden film 3 hodiny proto, abych dostal superperfektní obraz. Zase si ale myslím, že u některých filmů s dynamickými scénami se nedá dosáhnout dobré kvality při jednoprůchodovým kódování.

Čili: hledám co nejméně pracný způsob konverze filmu z DVD do rozumnýho a do budoucna podporovanýho kontejneru (mkv? mp4?) s možností více zvukových stop. Placený SW není problém, s cenou do řekněme pětistovky. Mám zkušenosti s ProjectX (oprava dat) a AviDemuxem (filtry, komprese, ...).

Řešil tu někdo hromadný převod více DVD? Přecejen, je to jiná situace než úřevádět jedno DVD, tam nějaká piplačka celkem nevadí.

Pavel

Jenom přopomínka; pod pojmem kontejner myslím "příponu" souboru, tj. kontejner AVI, MP4, MKV a ne obal na DVD...

Hromadným převodem myslím to, že budu mít na disku zazálohovaných několik desítek DVDček (např. v ISO obrzaech), tak chci jednoduchou a nenáročnou proceduru - aplikovat převod (překódování) tak, aby s tím nebyla moc piplačka. Ale jak se zdá, asi to automatizovat nepůjde, škoda.

Pavel