Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefungujuci opticky kabel

Dobry den. Mam pripojenie k internetu pomocou optickeho kabla. Vcera som on zakopol a prestal mi fungovat net, ako chybu ukazuje nefunkcnost optickeho pripojenia. Chcem sa spytat, ako by som mohol zistit, v com presne je chyba, ci priamo v kabli, alebo v koncovke zariadeni do ktorych je pripojeny. Co mam vlastne presne vymenit.(Samozrejme, skusil som ho odpojit a znovu zapojit, ale funkcnost sa neobnovila. Este poznamenavam, ze kabel som pri zakopnuti nevytrhol z koncoviek, vizualne nie je vidno ziadna chyba).
Dakujem.

nemohli, zarizeni pro zkouseni optickych kabelu je sakra drahe a nebudou ho mit v kazde pocitacove prodejne. Pri nakupu pozor na koncovky, aby ti pasovaly

Osobne bych tvou situaci resil prevodnikem optika-metalika, a to lze uz lze velmi levne provozovat vsemi zpusoby, ktere poskytuje. A bez strachu, ze zakopnutim znicim drahe opticke prvky.

cize, ak som spravne pochopil, v podstate mi zostava, vyskusat to este dotlacit a ak sa spojenie neobnovi, riestit to cez internetoveho poskytovatela.
JR-ovej optike-metalike som moc neporozumel (co je iste dosledkom mojich malych znalosti v oblasti elektroniky:puff:), ale predpokladam, ze rada skor smerovala k buducemu predchadzaniu podobnych tazkosti.
diky moc vsetkym ochotnym.:-)

Ale ono maji v nabidce konvertor.

Jinak tento produkt, bych si opravdu neporidil, byt toto medium je plne duplexni, jejich ceniky poskytuji pouze nabidky (zrejme podle mody) nesymetrickych pripojeni.

PROBOHA PROC?

Asymetricke linky su jasne. Je to kvoli serverovym sluzbam. Je sice fajn, ze zmluvne je to zakazane, ale zakaznici by to asi hromadne obchadzali. Orange sa boji asi vysokej zataze chrbticovej siete nakolko dnes je moda predhanat sa v ponuke mega-giga pripojeni, ktore moze totalne polozit aj opticke siete.