Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nouzový režim

Při vytváření Acronis secure zone (na jiném disku než mám systém XP) mi po resetu nenajede systém. Snažím se dostat do nouzového režimu, abych problém odstranil, ale náběh systému se vždy ukončí při verifikaci DMI ….. Poraďte jak se dostat do systému. Přeinstalace je až na posledním místě!
Díky moc

Samozřejmě že jsem zkoušel konzolu na zotavení, ale z nějakého mně neznámého důvodu to chce heslo, které jsem tam však při instalaci XP určitě nedával.

Ještě dodávám že náběh systému se zastaví v momentě verofikace DMI (to jsem už psal) ale při zmáčknutí jakékoliv klávesy se PC restartuje

konzola zotavení: pokud máš xp home (verzi nepíšeš), účet administrator nejspíš nebyl nikdy použit a nemá tak vytvořený profil. proto se teď k němu nejde přihlásit.
rozpomeň se jako co se hlásíš do windows. mělo by to odpovídat jménu adresáře v C:\Documents and Settings - pokud nebyl zadán s diakritikou.
bez konzoly zotavení uvidíš adresáře po vložení disku (jako druhý, nebootovací!) v jiném pc.
nakonec doufej že konzola zotavení vezme tvůj účet správce bez hesla [=enter].

instalační cd xp má nějakou možnost oprav. kromě "fixmbr" a "fixboot c:" z konzoly zotavení je možnost i přeinstalace přes tvůj systém. většina nastavení zůstane zachována, možná to odnesou jen nějaké drivery.

stane se něco když vytáhneš ten druhý slavný disk se secure zone? jde teď o to: co se vlastně dodrbalo, že ani boot systému neproběhne.

1. konzola účet správce bez hesla (enter) nebere
2. přeinstalaci beru jako poslední možnost, je tam fůra nastavení
3. co se podrbalo? asi tuším, neboť tato secure zone mi běží na notebooku a tady při bootování mám možnost výběru mezi normálním systémem nebo najetím do zakázané zóny. A v tomto momentě mi PC kolabuje. Asi budu muset disk vyndat a pořešit to na jiném počítadle

Pokud byste ještě někdo měl nějaký nápad, BERU!

Dikes

Tak si stiahni a nabootuj nejake CD ktorym resetnes admin heslo v tych Win a potom budes mat konzolu.
P.S. a skus najprv v PC nechat len disk ktory tam povodne bol a tak ako bol (mas ten povodny disk este alebo co presne si s tym robil?). S povodnym diskom samotnym Windows bootuju normalne?

tady při bootování mám možnost výběru mezi normálním systémem nebo najetím do zakázané zóny

otázka je, zda je změněný jen c:\boot.ini, nebo už něco předtím. původní obsah:

[boot loader]
timeout=22
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP Pro" /noexecute=optin /fastdetect

jestli si totiž acronis zprasil vlastní zavaděč kvůli secure zone, pak taky může používat i jiný boot manager a volat ho ještě před boot.ini, čili ten může být nedotčen. mělo by to jít i poznat ze vzhledu bootovací obrazovky s volbou: win xp - acronis.

přeinstalaci beru jako poslední možnost, je tam fůra nastavení

to je vtip? přeinstalace přes existující systém - bez rušení původní instalace - se bude možná znovu ptát na product key, a na nastavení časové zóny, na nastavení sítě, na zapnutí aktualizací (poslední 3 věci jdou přeskočit). nastavení pak nejspíš zůstane zachováno.
pohledem na vzhled/chování windows nebo do správce zařízení lze poznat, zda je třeba přeinstalovat driver chipsetu, případně grafiky.
to by mělo být vše.