Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zasekávání pc

Cus lidi psal jsem svůj problém zde na pc poradně ..téma se nevytvořilo nevím proč asi kvůli mé chyby,ale k věci.V jakékoliv době v systemu xp na ploše nebo v aplikačním sotwaru se mi zasekává pc .Neznám důvod,pc mám dlouho a záruku na něm némam.Pamatují si že zasekávání pc se mi začlo stávat když sem instaloval service pack 2,ale tim to nemusí být,od té doby jsem přeinstaloval xp mnohokrát instalovál programi a jiné věci skošel jsem toho na muj čas hodně ale nic .Nic nepomáha rada by mi mnohé pomohla.Nevím jestli to patří do softwaru nebo hardwaru rad bych kdyby do softwaru abych s tim mohl jáá něco udělat.Dík

Ano můžu to více rozvést zapomněl jsem na to nejdůležitější promintě můj problém.Zamrznutí pc se mi stáva aš po spuštění systému na ploše nebo v aplikaci,do aplikac zahrnuji aj pc hry,programi a jiné aplikace.Zamrznuti zistím tak že když kliknu nebo otevřu nějakou aplikaci tak se načítá spíš víc zamrzne neš se načítá,po té 5 sekund hýbu myškou aš se zasekne i myška a v te době se mi i z reproduktorů ozývá zaseklí zvuk v podobě rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.Service pack 3 nemám ani sp 2,instaloval jsme to už dávno ale nešlo mi to,možu to skusit ještě jednou nebo skusit stáhnout jinde než minule,ale jinak čekám na odpověd.

Test paměti ? to jsem nedělal,porad jak .Ve wordu to opravdu nevím .Většinou na ploše,ve hře nebo na internetu.Ale na ploše a ve hře asi nejčasteji.KDyž zapnu pc a pak jdu napr pro pití tak přijdu a je to na ploše uš seklé,restnu to a pak zase se to sekne na ploše po 3 třeba uš ne na ploše ale ve hře je to různý

Na radici, kde je pripojen HDD a DVDRW, by mel byt nastaven DMA prenos (ovladaci panely - system - hardware - spravce zarizeni - radice ide ata/atapi - primarni/sekundarni kanaly (zde je nutne zkontrolovat vsechny) - upresnit nastaveni). Viz prilozeny obrazek...

Memtest stahnout ( memtest86 , http://www.porse.cz/Memtest86plus/Memtest86_2.11.h tml , tisice dalsich lokaci...), vypalit bootovaci CD, nabootovat z nej. Memtest se spusti sam, je treba nechat "srotovat" aspon dve hodiny. I jen jedina chyba znaci problem s RAM.

CHKDSK viz napoveda Windows, popripade hledani zde v Poradne.

SAS zde: http://pc.poradna.net/a/view/380552-prohlednuti-po citace-na-skodnou-v-programu-superantispyware .

http://pc.poradna.net/a/view/380552-prohlednuti-po citace-na-skodnou-v-programu-superantispyware Jsem stahl,mám 0 škodlivých souborů.V ovládacích panelách-systemu-hardweru.správce zařízení-radice ide ata/atapi ,tak v tomhle při sekundárním kanálu IDE mám v aktualním režimu přenosu:Nelze pužít.NA CHKDSK jse ještě podívam,a toho Memtest nechápu,mám ho stahnut a spustit ?A co vypalit a co nabootovat.

CHKDSK-Lze vyvolat i podobnou verzi (pokud máte WinXP) : Vyvolejte Tento počítač > Klikněte na disk, který byl vyzván ke kontrole programem CHKDISK levým tlačítkem > vyberte Vlastnosti > vyberte záložku Nástroje > Klikněte na tlačítko Zkontrolovat > Zaškrkněte obě možnosti > Spusťte kontrolu.

Tohle jsem našel mám to udělat s každym diskem nebo jen s diskem kde mam windows .

Stahni soubor z meho druheho odkazu. Je to ZIP archiv, tak jej rozbal. Obdrzis fajl "memtest86+-2.11.iso". Ten vypal jako obraz disku ve svem oblibenem smazicim programu (umi to snad vsechny) na CD-RW (netreba ku*vit CD-R). V BIOSu nastav bootovani z CD. Vloz CD do mechaniky, restartuj a jdi na pivo...

Tak jsem to pročetl a dozvěděl jsem se že ten memtest mam vypalit,v biosu nastavit bootování z cd a pak uz nevim jen nevím estli je to tak zprávně a jestli to mam vypalit v raru nebo uz otevřené jenže když to otevřeš je to zase v raru.

Bohove! Za co me trestate?!

Stahni to pro tebe jednodussi reseni z meho druheho odkazu (verzi 2.11). Cim palis CD/DVD (Nero, IMGburn,...)? Musis to vysmazit jako obraz CD - tim uz je souborem dano, ze vytvoris bootCD (polopate receno). Uz nevim, jak jednoduseji to rict...