Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový procesor--paměti ram jsou UNGANGED

Dobrý den
mám problém s novým procesorem.
Asi bych měl začít s komponenty a tady jsou:
MB http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8M000000QGZ
Cpu http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 830972PBN5R
RAM http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 82000000I7P

Problém začal když jsem koupil novou desku a paměti.Ukazovalo se mi jen 800 Mhz Dual 128 bit.Po pátrání po problému jsem zjistil,že je to díky mému procesou Amd 5200+ který nedokáže zvládnout 1066 Mhz.Koupil jsem tedy výše napsaný procesor Phenom 2.Restartoval jsem PC a ukázalo se mi zase 800 Mhz Unganged mode,tak jsem to ručně nastavil v biosu na 1066 Mhz.Dále se mi ukazuje unganged mode.Začal jsem hledat kde je problém a narazil na tuto citaci :
Dual channel Ganged - oba moduly jsou nainstalovány ve stejně barevných slotech (žlutý + žlutý, černý + černý) a pracují ve 128-bitovém režimu. Nastavení Ganged učiní pro procesor oba kanály viditelné jako jediný 128-bitový.

Dual channel Unganged - oba moduly jsou opět osazeny ve správných slotech (černý + černý, žlutý + žlutý), v BIOSu je ale nastaveno Unganged což pro procesor znamená, že vidí oba kanály jako dva nezávislé 64-bitové.

Koukl jsem tedy do Biosu a nastavil jsem to na ganged.Po restartu mi Windovs Vista Ultimate 32 bit. naběhl v rozlišení 800x600 a při pokusu nastavit rozlišení mého monitoru (1680x1050) jsem nepochodil.Nastavení bylo možné jen od 800 přes 1280 po 1600x1200.Rozlišení mého monitoru tam nebylo.Tak jsem dal znovu UNGANGED v Biosu a jelo to v pohodě.Znovu restart a nastavení na GANGED a už mi to na setinu vteřiny hodilo modrou obrazovku a restart.Tak prosím o názory a rady.Díky.
Michal

Ano celou dobu jedu na 1066 unganged.Taky netuším co je lepší..jestli 1066 normal a nebo 800 Mhz dual.Ale jak jsem psal....pořád jsem vyhodil 2.700 za procesor abych využil peníze dané za paměti a nejede mi to.Myslíte že by ještě pomohlo překopat Bios?Stojí to za to pouštět se do toho?

Obojí běží v dual, ať už ganged nebo unganged. Pro jednovláknové aplikace je údajně lepší ganged (testy to popírají), pro vícevláknové unganged. Mrkni třeba do CPU-Z a pokud máš v záložce "memory" DRAM Freq. 533, Dual channels a DC mode unganged, tak bych to neřešil a byl spokojen. Někde jsem i četl, že Gigabyte v některých deskách (novějších biosech) možnost ganged dokonce zakázal.

CPU-Z. Je to pouze program na zobrazení informací o CPU, MoBo, RAM a GPU v jednoduché formě. Jen rýpej, pokud se chceš něco naučit, tak se musíš ptát, číst, studovat, zkoumat, testovat...občas něco zmrvit a odpálit procesor...:-D...takovej opak pořekadla "líná huba-holý neštěstí". Některý lidi tady na to už nemaj nervy, protože spousta věcí se dá najít na googlu apod, ale tim se netrap - ono když budeš téměř denně odpovídat na podobný dotazy, tak ti z toho taky brzy rupne 8-) (no offense).

tak si mal zakúpiť pamäte certifikované pre konkrétnu dosku a podporované procesorom,tento konkrétny typ patriotov je špeciálny,neštandartný typ pamätí, je certifikovaný pre intel x38/nvidia nforce 6x0i platformu,pokial vyžaduje intelácke funkcie 2-4 sdram bank interleave/synchronous dram timing,tak to na plný výkon na asynchronous dram timing pamäťovom radiči v amd procesore pravdepodobne nerozbehneš nijako,len v štandartnom ungaged režime

No já jsem psal na prodejnu.

Dobrý den vážený pane,

u desky bych zůstal. Paměti by v ní měly fungovat bez potíží.

S přáním hezkého dne

Marek Jendrišák
technik

tel.: +420 597 582 800
obchod@alfacomp.cz
www.alfacomp.cz
----------------------------------------------
ALFA COMPUTER a.s.
28. října 252
709 00 Ostrava - Mariánské Hory
tel./ fax: +420 597 582 8