Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem obnova dat z disku

Ahoj,disk z notebooku chci používat jako uložiště na fotky atd.Mám ho v rámečku,ale po připojení přes usb mi to hlásí původní C (u mě po připojení jako E)že je třeba sformátovat.Potřebuji se nejprve dostat k fotkám,které jsou tam už uloženy,zkopírovat je do pc a sformátovat přídavný disk až potom.Poradíte mi nějaký program v češtině,kterým se dostanu na soubory(obnova dat)?Ale nějaký pro pitomce,kde to bude všechno popsáno polopaticky.Nerad bych přišel ještě o obsah pc :-)Díky M.

je to disk z notebooku asus,odešla na něm zákl.deska.Disk jsem vyndal,je na něm ještě systém Xp.Začal jsem si kopírovat fotky do pc,když se náhle restartoval pc.Po zapnutí mi to hlásí,že to chce zformátovat.Až dostanu fotky ven do pc,tenhle disk zformátuju a vrátím tam jen fotky

na notebooku bylo C,jám mám jako E.Co bylo na notebooku D,jám vidím jako F.Což je logické.Tohle F já vidím normálně pořád,ale E,které bylo na notebooku C,se při kopírování fotek do mého pc nějak kousnulo,půl hodiny se nic nedělo,pc šel jen restartovat.Když jsem pc znovu zapnul,tohle E už nešlo otevřít.Jen mi při klik. na tohle E vyskočí tabulka,že tenhle disk musím zformátovat.Ale to já nemohu,protože tam mám ještě fotky.Potřebuji z tohoto původního C dostat fotky,a potom disk zformátovat