Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tucne pismo a kurziva...

Neviem, ci sa to povazuje za chybu, no skusim. Hladal som na poradni, ale nic take som nenasiel... Co ak chcem napisat tucne sikme pismo?

Tucne pismo sa da: tucne...
Aj kurziva sa da: kurziva...

Ale co ked chcem oboje naraz?

Najprv tuce a potom kurziva...
Najprv kurziva a potom tucne...

Nejak to nefunguje, preco?

loading...

Já žiji v dojmu, že tučné písmo má text jaksi zdůraznit a kurziva jakoby odlehčit. Potom ale vůbec nechápu, když někdo udělá tučnou kurzivu. To se z mého pohledu děsně „mlátí“, odlehčené-zdůrazněné má tedy vlastně stejný význam, jako normální text, pouze s tím rozdílem od normálního textu, že to blbě vypadá.
Dokonce prohlašuji, že tučná kurziva je porno a tam, kde se vyskytuje by ještě mělo být upozornění: „Není vhodné pro nezletilé osoby!“

S tímto zásadně nesouhlasím a vyzývám všechny, pro které je posvátná demokracie a nedotknutelné principy svobody státu i jednotlivce stejně jako základní lidská práva a svobody, aby podpořili přijetí zákona o registrovaném psaní tučnou kurzivou. Sraz zítra ve 14.00 pod sochou sv. Václava v horní části Václavského náměstí v Praze. Poslanci, spací pytle sebou!