Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AVG 9 free na Asus EEE 1000H, zkušenost

Otestoval jsem právě novou free verzi AVG 9, viz http://pc.poradna.net/f/view/436460-avg-9-free-cz- ke-stazeni na netbooku Asus EEE 1000H, WinXP, omezený účet.

Test 559204 souborů trval 3:15:54, nalezeno 223 tracking cookies, viry žádný. Vytížení procesem avgcsrvx bylo nad 60 procent. Celou dobu jsem prohlížel internet v Opeře, přes dvacet otevřených záložek. Připojení přes O2 CDMA. Žádný zpomalení jsem nepocítil, odezva byla úplně normální. Jinou práci jsem nezkoušel, žádný spouštění programů, intenzivní práce s diskem, nic takovýho.

Prozatím se mi AVG nejeví jako kur*ítko, co zdržuje. Po kdysi špatných zkušenostech podmíněně vzato na milost.

Jel jsem nějakou dobu úplně bez antiviru, na omezeným účtu. Opravdu to k něčemu je, Vladimire. Čest tvé práci v osvětě...!

Pavel

Už šel z disku pryč. Nějak se mi ho nepodařilo krotit, aby nedělal na pozadí nějaký vylomeniny z diskem, přičemž v nastavení nebylo nic, co by odpovídalo zvýšené diskové aktivitě v řádu desítek minut.

Od té doby je disk v klidu, takže to vypadá, že na vině byl nějakej proces od AVG. Nehodlám zjišťovat kterej. Prostě mi to evidentně nesedlo.

Pavel

Stejná zkušenost, na normálním PC.

Dnes dopoledne upgrade z 8.5 na 9 (komerční verze), bez těch link skenerů. Test po instalaci jsem nenechal dělat. Naplánované úlohy - žádné (jen aktualizace). No a najednou začal disk šrotit jako blázen, až šrotí dobře hodinu...

Process Monitor ukazuje na zběsilou činnost AVG, konkrétně avgchsvx.exe a spol. Vytížení CPU kolem 5%, občas 10...

Probíhalo to tak nějak i u vás?

Mám prodloužené 3 licence, do 8.8.2011... :-|

Cca po dvou hodinách to přestalo. Uvidím, co bude dál, co bude po restartu. Třeba se vytvořila ta počáteční databáze a teď to dá pokoj. Uvidím taky, co se stane, až připojím externí datové sklady... Jak to začne zase hrkat, opravdu to jde z disku.

Pikantní bude, až spustím na stejném PC Vistu (dualboot XP+Vista) a celé to začne znova... :x: