Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Propojení PC a LCD TV

Ahoj, ráda bych propojila PC a TV, ale kolega mi říkal, že aby to bylo možné, tak krom kabelů musím ještě v PC přepnout obrazovky (vlastnosti - nastavení-upřesnit a tam by měla být možnost Obrazovky) Ale nic takového tam nemám. Takže než koupím nějaký kabel, ráda bych měla jistotu, že to opravdu půjde. Grafická karta je NVIDIA GeForce 7600 GS.
Děkuji

Grafická karta:

Procesor: Intel(R) Pentium(R) D CPU 3.00 GHz
Operační systém: Windows XP (Service Pack 1)
Verze Direct X: DirectX 9.0 nebo vyšší
Grafický procesor: GeForce 7600GS
Verze BIOS videa:5.73.22.16.02
IRQ: 16
Typ sběrnice: PCI Express x16
Paměť na kartě: 256 MB
Verze Force Ware: 84.21
Typ TV kodéru: NVIDIA Integrovaný
Obnovovací frekvence: 60Hz

Hardware: (vůbec tomu nerozumím a nevím kde to hledat...:-( )

Microsoft Windows XP Professional, Verze 2002, Service Pack 1

PC 3.00 GHz, 1,00 GB RAM

LCD TV Sharp:
V návodu je nějaká tabulka kompatibility PC a je tu napsáno, že tato TV má jen omezenou kompatibilitu s PC a správná činnost může být zaručena jen tehdy, když grafická karta přesně vyhovuje standardu VESA 60 Hz. Pak je tu něco psáno o rozhraní RS-232C a tabulka s technickými údaji. Mám popsat něco z toho konkrétněji?

Ja viem co pise ale napisal blbost nemas tam ziaden cinch ale jack.
Mozes to prepojit tak jak v navode (VGA kabelom ak mas na grafickej karte volny VGA konektor - v navode vidis jak ten VGA konektor vyzera tak si kurnik pozri jaky mas volny konektor na grafike).
Alebo ked mas na grafike volny vystup DVI alebo HDMI tak to prepojis na HDMI vstup v TV, a budu tam potom tiez dva kable (jeden do HDMI pre obraz a jeden jack pre zvuk)

Jaky nalamovany pre krista clovece sak bezdomovec s 3.5promile v krvi ma viac IQ.

Nejde o ziadne srubky ale o to jak presne ma ten konektor kontakty.
DVI
http://zedomax.com/blog/wp-content/uploads/2008/09 /dvi.jpg

VGA
VGA_connector

HDMI
Hdmi

Vidis v tom rozdiel? Ak ano tak konecne napis jaky mas volny konektor na grafike a jake mas konektory na TV (pozri si to poriadne na TV ze jake konektory tam mas fyzicky, nie v navode navod sa robi pre viac modelov jeden. Podla navodu by si mal mat VGA (EXT4) a aj HDMI (EXT6). Z tych dvoch je lepsie HDMI, da sa prepojit s DVI na PC, ked mas na PC volny DVI konektor. NEDA sa prepojit s VGA, na to tam je ten EXT4, ked mas na PC volny len VGA konektor)

Ked v tom nevidis rozdiel tak navstivit nejaku liecebnu.

Pre zvuk tam bude vzdy kabel 3.5mm stereo jack (na oboch starnanch)

Dík za vysvětlení. Konečně názorná ukázka! Divím se, že ještě vůbec odepisuješ, když seš ze mě tak vytočenej!
Rozdíl vidím a sem překvapená, že se šroubkama je těch kabelů víc:-)::):-)
V PC mám volný DVI a v TV VGA! Páni, připadám si jako profík! Takže ti dík! Sem ráda, že sem narazila na někoho, kdo mi ochotně a v klidu poradil;-)!!!

Vytaca ma hlavne ze si nekliknes na www.google.com, mozes si to skusit najdes presne tie linky ktore som sem dal.

Inac mas dve moznosti:
a) lepsia: hladaj na TV aj HDMI konektor (je mensi zapusteny, vpodstate len mala diera, takze pozeraj poriadne mal by byt oznaceny v navode ako EXT6 alebo EXT7
Ked najdes tak potom pouzit kabel DVI->HDMI, to by bolo najlepsie (najkvalitnejsi obraz).

b) ak nenajdes na TV HDMI vstup, tak potom by mal ist aj kabel DVI->VGA, za predpokladu ze tvoj DVI konektor v PC ma aj tie 4kontaky ktore su tam v tvare znamienka +, tak v tom pripade take DVI ide prepojit aj s VGA (bud najdes priamo kabel DVI->VGA, alebo redukciu DVI->VGA (tu si mal asi aj prilozenu ku grafike) a potom kabel VGA->VGA.

Na zvuk jack-jack, skontroluj si ze mas aj na TV dierku pre 3.5mm jack (presne taku istu ako vo zvukovke). Zvycajne na TV byva na zvuk 2xcinch (RCA_jack nenchat sa zmiast tym nazvom RCA jack - to je cinch, jack sa vola nieco ine :) ale podla navodu v tvojej TV mas tam 3.5mm jack a nie cinche. takze pre zvuk pouzijes kabel 3.5mm jack - 3.5mm jack (a pripadne aj rozdvojku jack->2x jack diera, na tie repro k PC)

Takto. Ten zvuk do TV vobec nemusis prepajat, ked mas TV aj repro (tie k PC) v jednej miestnosti, tak mozes zvuk pustat cez tie PC repro, aj ked obraz bude na TV. Obraz a zvuk je uplne nezavisly. Takze ked mas 5+1 repro k PC tak mozes pouzivat radsej to repro, aby si mal priestorovy zvuk vo filmoch prehravanych z PC.

Ked chces prepojit zvuk do TV tak tie zdierky si musis pozret v navode ku zvukovej karte ze co sa do nich moze strcit a ako (navod ku zvukovke najdes na webe vyrobcu zvukovky (typ zistis programom everest home) alebo je navod aj na prilozenom CD)
Naisto pojde prepojit zvuk cez rozdvojku jack.

fajn - obraz už 100% chápu;-)

A k tomu zvuku - mám to z místnosti do místnosti, kabel sem změřila tak na 10m. PC byl vyrobený po částech od známého (nebo jak to říct - skládaný) a ne koupený jako celek v prodejně. Mám pocit, že tam samostatná zvuková karta není, jediná karta byla ta grafická. Takže žádný návod nebo CD nemám.

Tie kabely vyssie nepotrebujes (to je na prepojenie starsich TV atd), a tento posledny je redukcia DVI->VGA (to vidis presa podla konektorov), to tiez nepotrebujes.

Ked mas zvukovku integrovanu tak popis jackov je v navode k zakl.doske, pozres si v evereste jaku mas zakl.dosku (mainboard) a na webe vyrobcu je aj navod.

Koukám na netu na HDMI kabel a ten tam nemá ty šroubky a já zezadu v PC vedle zapojenýho monitoru mám volnou sdířku na kabel se šroubkama a jednu kulatou. A od zvuku mám zelený jack od bedýnek, takže ten by se musel asi vyndat?
Já vim, sem blbec, ale opravdu tomu VUBEC nerozumim:-(

lidi a teraz potrebujem vasu pomov mam prepojeny pc s hdmi kablom a redukciou.windows ide vsetko slape ako ma ale ako nahle zapnem daku hru v tej chvili mi sekne pc a lcd televizor mi vypise NO SIGNAL.

neviete co byn s tym mohlo byt ?

Já jsem si vzal kabel na propojení PC a obrazovky a ten co jsem měl v obrazovce jsem normálně dal do TV(takovej modrej křivej obdélník) přepnul jsem na AV(asi 4x jsem zmáčkl)a pak se mi ukázalo: nastavování obrazu. A asi po 8sec. se mi normál objjevila plocha(a to mám PC dost slabej...o grafice radši ani nemluvim :D)