Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NeRozlišení HDD na notebooku

Dobrý den, popravdě nevím pořádně do jaké kategorie můj dotaz patří...

Koupil jsem nový notebook Acer Extensa 5635ZG, Intel Pentium Dual-Core 2100 MHz, nVidia GeForce G105M, 320 HDD, 3GB RAM atd... podrobněji na http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=0000000 00000000S4A .
V prodejně, jsem byl dotázán, jaký budu instalovat OS, chtěl jsem Windows XP, prodávající cosi přepl v BIOSu, že je to vhodnější pro XP...
Při instalaci Windows XP se mi objevily dva oddíly harddisku c a e, oba podobné velikosti cca půl celkové velikosti (320GB) ... Na e to nešlo nainstalovat, tak jsem to instalnul (a zformátoval) ... Instalace proběhla v pořádku, ale už v systému mám jen C s velikostí cca 150GB. Ve "správci zařízení" jsem našel i druhý HDD, ale jako neaktivní a prázdný...
Tudíž se chci zeptat, zda-li jde 'přepnout' i tu druhou část HDD k C, nebo je nutné případný reinstall OS nebo změna na vyšší (Vista, příp. Win.7)
Předem děkuji za odpověď :-)

Dat tam moc není... tak záloha není nutná...
Mohl byste mi prosím upřesnit program, který by mi pomohl? Je jich tam moc a popravdě se v nich moc nevyznám...
S tím vypálením obrazu na CD a nabotováním jste to myslel jak prosím? ^^
Děkuji za trpělivost :-)

Ten HDD je ale rozdělen jen virtuálně ne? Nejsou to dva HDD...
Pokud to tak bude fungovat, tak bych to tak mohl udělat...
Pak mám ještě takový postřeh, že HDD má být 320GB a při součtu je to nějakých 300GB ... Kam se poděl ten rozdíl?

To je problém počítání ve dvojkové a desítkové soustavě, když zkusíš zagooglit, tak toho vypadne spousta… Fungovat to určitě bude, a i když je to fyzicky jeden disk, tak pro systém se bude tvářit, jako by byly dva, takže jako úplně nejjednodušší a nejrychlejší řešení jen ten neznámý odstraň, dej znovu vytvořit, a až se nebude na filmy a fotky dostávat místa, dokoupíš další disk…

ŠLo by to přiřadit k existujícímu C?

Při případné přeinstalaci je výhodnější mít C:/disk pouze pro systém a
D:/disk pro vše ostatní(filmy, fotky, dokumenty).
Pro systém bohatě stačí 50GB místa na disku.
Při nějakém problému s Windows stačí formát a nová instalace.
Další možnost je další fyzický disk.

Rekl jseM si, ze to tak udelam... Nabehla mi instalace Winu XP. Smazal jsem stavajici oddily a rozdelil je na 50/250... a na 50GB C:/ disk jsem začal instalovat Windows XP... Vše se v pohodě nainstalovalo, ale když najel systém, tak jsme měl nabídku z dvou Windowsů XP... ten první je ten nově nainstalovaný s nenaformátovaným D:/ diskem na NTFS, jehož formátování už běží... A ta druhá možnost mi píše, že nelze nalézt nějaký soubor a OS nejde spustit, nebo něco podobného... NEvíte prosím, jak se toho zbavit?

Při instalaci musíš odstranit oddíly a znovu je vytvořit. Poté dát instalaci na disk s kapacitou 50GB - novou instalaci (ne opravit, přeinstalovat). Jinak volbu operačního systému upravíš v Tento počítač - pravý tl. - vlastnosti - upřesnit - spouštění a zotavení systému - nastavit - upravit. Otevře se ti texotý soubor kde v sekci [operating systems] necháš jenom jednu volbu (tam kde máš OS), druhou vymažeš.
př:
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Přesně to jsem udělal...smazal, vytvořil a instaloval na 50GB.
Udělal jsem teď i to smazání toho řádku, tak uvidím až dojede formát D:/ ...
Celková velikost s emi ukazuje 298,08GB a před tou druhou instalací to bylo myslím 302GB...není tam někde schovaný ten původní Win? Protože mi nejde ani vytvořit účet se stejným jménem jaké jsem měl předtím... :O ?

Ouuu O.o tak co teď s tím? :D
V papírech je 320GB HDD...chápu, že reálná velikost jiná, tam je nějaká ta finta v počítání v desítkové a dvojkové soustavě, nebo tak... :D ale při prvním OS jsem měl ten součet nějakých 302GB a teď je o 4GB cca menší...
Dá se nějak to všechno smazat a začít znova úplně? :D

Ja neviem co si zmazal a co si instaloval a co si s tym odvtedy robil (nechce sa mi citac cely ten roman tu), ale ked si das instalaciu s formatovanim tak na tom oddieli na ktory si instaloval nebudes mat nic len ciste Windows a kapacita bude taka jak ma byt, a pojde ti vytvorit ucet jaky chces. (ked pises ze ti nejde vytvorit ucet tak si to asi NEinstaloval nacisto)