Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kodeky

Měl jsem havárii na noteboku a přišel jsem o všechno vč.oper.systému winXP home, sp3. Ten byl reinstalován a následně jsem instaloval programy. Všechno dobré, ale mám problém s převodem souboru .avi do formátu DVD. Přes Microsoft movie maker si digitalizuji video z dig.video kamery, vytvořím film a uložím na HDD ve formátu .avi. Film normálně přehraju Pomocí Win media player v noteboku. Mám zvuk i obraz ve formatu 16:9. Kvalita super. Ale problém nastane, když chci převést .avi na DVD. Používám program convertXtoDVD a zkusil jsem převod i pomocí Nero8. V obou případech bohužel po převodu na formát DVD je obraz zkreslený na formát 4:3 a u convertu XtoDVD mi nejde ani zvuk. Mám dojem, že při té havárce jsem přišel mimo jiné o všechny kodeky, které zřejmě jsou příčinou potíží. Neví někdo, kde bych tyto kodeky , resp. nějaký balík kodeků stáhnul a následně nainstaloval? Díky.

Tak jsem si stáhnul Forman Faktory přes protest Essetu. Nicméně prosím o radu jak sním pracovat při převodu filmu ve formátu .avi do formátu DVD. Na levé straně úvodního okna je několik tlačítek, ale žádné .avi do DVD. Díky.Není někde nějaký návod?
Já mám zato, že tento program neumožňuje převod formátu .avi do formátu DVD.