Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto zkolabování systému, trojani a různá havěť

dnes ráno když jsem zap. PC tak mi vyskočili tyto okna na monitor
na některé netstránky mě to nepustí vůbec
nějakým zpusobem se mě zřejmě sama vypla OCHRANA PROTI VIRŮM
mám XP
zkoušel jsem dukladný test AVASTEM a to se mě po cca 10minutch samo vyplo a restartovalo PC
a stale mě vyskakuje okno že : PC je infikován
poradte prosím co ted delat

Jestli budeš opravdu reinstalovat, tak v BIOSu nastav boot priority tak, aby první volba byla CD, vlož cd se systémem, restartuj počítač, a až se tě to zeptá, kam to chceš nainstalovat, tak dáš odstranit oddíl, znovu vytvořit oddíl, naformátovat, a nainstalovat. Tím se vyhneš virům v RAM, a nemělo by nic zůstat ani na disku (tedy pokud nebudou schované někde na D:).

Všechno je to marná snaha, ten člověk to stejně nakonec někomu odnese. Jen se podívej, není schopen pochopit byť i jednoduché odpovědi a zařídit se podle nich. Kdysi jsme mu tady radili s koupi paměti a trvalo víc jak půl roku, než si ji koupil, i když dostal naprosto přesné odpovědi včetně odkazů.

Testuj MEMTESTem, který se spouští z CD nebo USB po bootu počítače. Win srajdu nebrat.

-----
Připravil jsem ti můj memtest co používám na boot z USB.
Stáhneš
Připojíš flash
Rozbalíš soubory ze zip do flash
klikneš na makeboot.bat , enteruješ
----
Zrestartuješ a boot vybereš z té USB - Memtest je nastaven na okamžité spuštění, takže nic nepíšeš. Necháš to jet cca 2 hodiny.

mám dvě flešky a ma nich mám dokumenty, fota, a jsou plné
a asi 6x dvd na kterých mám taky nějaké dokumenty + fotky
takž veškeré potřebné data z PC mám zazálohované a kupovat si další flešku je si myslím zbytečné.
anebo použít paměťovku z foťáku, že bych to jako tam nějak uložil

[quote]takž veškeré potřebné data z PC mám zazálohované a kupovat si další flešku je si myslím zbytečné./quote]
flashka je jen výměnné médium. neslouží ke skladování dokumentů a fotek, a už vůbec ne k jejich editaci rovnou na flashce, to je cesta do pekel. je to poměrně nespolehlivé médium, a dost reálně hrozí že si takto buď poškodíš editovaný soubor, nebo přijdeš o celý obsah flashky.

no a co tvoje viry v paměti, jak se jim daří? nezlobíš je moc? když se podíváš do nějakého správce úloh, nebo si vypíšeš procesy..
start - spustit - cmd.exe - tasklist /svc
.. jsou tam ještě?

Poradna ti pomůže s lecčíms. Dokonce ti někdo udělá třeba obrázkový návod ve třiceti bodech "jak vytvořit zástupce na Ploše".
Přeinstalace Windows je už aůle o něco složitější a je zde podrobně popsána. Máš tu na to dokonce odkaz. I ruční odstranění oné havěti tu máš a dalších mnoho rad.
Nafukuješ toto vlákno úmyslně a ukájíš se tím, jak vždy rozvíříš debatu?
Nejprve se nauč úplné základy práce s počítačem a názvosloví. Pak možná budeš schopen dělat něco jako pořadí bootování, image disku, přeinstalace OS atd. Do té doby skutečně nemá cenu vysvětlovat ti něco složitějšího, než je dvojklik.

Poradna pomůže, ale pokud je tazatel debil, tak v takovém případě nelze pomoci sebelepší radou.
Tvoje očekávání je zřejmě takové, že to nejlépe uděláme za tebe. Vzpamatuj se a přiznej si, že na to nemáš. Když tomu nerozumíš, přiznej si svoji neschopnost a někoho si pozvi.
A ještě něco - mám pocit, že seš jen další provokatér a děláš si tu ze všech prdel.

hele zklidni se Prasáku, ja tobě nenadávám, tak neurážej !!
máš pravdu že tomu nerozumím, proto očekávám že mi poradíte, od toho tu snad jste,nebo se mýlím?
kdybych si do toho trofnul sám, tak se na nic neptám,logické ne?
já mám PC od toho aby mě sloužilo,a ostatní co je v něm mě nazjímá(a proč taky) a pokud nastane problém, tak si nechám poradit od vás a pokusím se to opravit sám
(když mi dáte radu jak postupovat)

P.S. je mi jasné, že pro vás pro "machry" v oblasti compjůtrů, je to někdy o nervy, ale mohli byste se obrnit trpělivosti a pomoci těm neznalým PC, kteří by se některé "fígle" naučily, děkuji a doufám, že se mi povede ta reinstalace

Já mám zase auto, aby mi sloužilo a pokud nastane problém, tak si nechám poradit od jiných, ale VÍM, KDY NA TO NESTAČÍM A ZAVEZU TO DO SERVISU. Vím, jak se mění rozvoďák, ale taky vím, že bych mohl posrat celej motor.
A to je ten poněkud podstatnej detail, na kterej jsi nepřišel. Prostě se seru do věcí jen tak hluboko, kam na to stačím. Jenže ty si nenecháš poradit. Když ti dáme radu, tak ty začneš skuhrat, že nemáš volnou flešku. My ti dáváme rady jak idioti, ale nelze cokoliv na dálku ušít na míru, musíš se sám přizpůsobit, pokud chceš dosáhnout cíle. Popravdě - nám tady je všem šumák, jestli se ti to povede opravit, je to v tvým zájmu, tak se trochu snaž. Zatím jen plačeš nad tím, jak ti to nejede, ale trocha invence ti chybí. Můžeš si za to sám. To, že ti to nefunguje, si plně zasloužíš.

ach jó, poradna na které nechtějí někteří poradit "jak to přesně udělat" no co se dá dělat, risknu to:-/

Zamykám. Urážíš tu všechny ty, co se ti snažili poradit. Kromě rad máš v tomto vlákně i několik odkazů na návody, či jak si co vyhledat atd. (LaKr) (Kráťa)