Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno přeinstalace Xp professional na Ubuntu

potřebuju radu, jak bych měl stávající systém XP professional odinstalovat.
zkousel jsem bootovat z live cd ubuntu ale znova nabehne pouze XP. Ve win kdyz spustim live cd, probehne instalace na disk ale nelze linux ani po restartu vybrat z nabidky systemu (cekal jsem ze se zde objevi vyber systemů)..

z prikazoveho radku ve win pochopitelne formatovani nelze. díky za kazdou radu

Zbytečná práce navíc, v Ubuntu jsou na to nástroje. Při spuštěným systému Ubuntu z CD lze navíc na pozadí instalovat systém na HDD a přitom se současně ptát tady na poradně, nebo přes ICQ ( třeba webovým www.meebo.com )...
Poslední verze Ubuntu je 9.04 , dnes vyšla 9.10 Release Candidate, za týden bude konečná verze 9.10
Instalace z Windows ( WUBI) je nanic, vytvoří ti na disku jen složku Ubuntu. Proč instalace z Win neupravila nabídku systémů můžeme jen hádat, každopádně se tak nedá nainstalovat Ubuntu jako jediný systém na PC.