Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samotne heatpipes

Zdravim, nevidel jste nekde nekdo, ze by se prodavaly samotne heatpipes? Vyborne by se to dalo pouzit ke konstrukci customized chlazeni... jede konec heatpipe k CPU, druhy k metrovemu kusu kolejnice...:-D
diky

Tych (dodatocnych) 50-60W sa musi odviest do okolia ako teplo. CPU si zozere tiez nejakych 60W (zavisi od CPU), takze s peltierom zbytocne musis odviest 2x tolko tepla, ako bez peltiera. Vyznam v tom fakt nevidim v tomto pripade.
P.S. a na horucej strane bolo kolko, 150°C ? :-)

MaSo, nerozumies mi. Cim viac peltierov pouzijes, tym horsie (tym viac tepla musis odtial odviest). Peltier je vhodny len ak potrebujes nieco chladit na teplotu nizsiu ako teplota okolia (prenosne chladnicky), inac to nema vyznam. Da sa to pouzit aj na extremny pretakt (pokusny), ale v principe je to nezmysel na chladenie CPU.
BTW. a teploty pod 0°C beziacemu CPU neprospievaju.

Heatpipe o kolajnicu nie je to iste, heatpipe ziadne teplo navyse nevytvara, a namiesto kolajnice mozes pouzit napr. masivnejsi case apod.

Ak mas doma vlastnu elektraren, tak kludne :-)
Peltiery asi ani nie v priemysle, ako v prenosnych chladnickach (autochladnicky apod.) ine seriozne vyuzitie ma nenapada.
Skor Seebeckov obvod ("opacny peltier") moze mat zaujimave pouzitie, ak ti dojdu baterky do walkmanu a mas po ruke ohen a vodu :-D