Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký zvolit rozměr videa pro PDAčko?

Výchozí film je na DVD, PAL, tj. 720x576. PDA má rozlišení displeje 800x480 bodů. Video se bude kódovat do mpeg4 ASP (nikoli do AVC). Bude nejlepší ponechat výchozí rozlišení videa (jako má originál na DVD), nebo bude lepší ho upravit?

Bude-li vhodnější upravit rozlišení filmu, jakou metodu a jaké hodnoty použít? Ořezat ze všech stran na výsledných 600x480 (to zachová poměr 5:4), ořezat na 720x480? Nebo neořezat, ale provést "resize"?

Díky za fundovaný, podepřený názory.

Pavel

Zkusmo jsem zmenšil datovej tok videa na 400 kbps (při 352x288), kodek x264 (dva průchody) a ono je to úplně stejně koukatelný jako při 600 kbps. Ve filmu ale nejsou extra dynamický scény, mlha, kouř a tak.

Takže z filmu přes 4 GB na DVD se dá dosáhnout velikosti pod 400 MB i se zvukem (hodnota je orientační).

To já jen tak pro inspiraci ostatním.

Pavel