Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako je to s cartridge ?

Došla mi v atramentovej tlačiarni čierna farba ,tak som šiel kúpiť novú.Predavač mi ponúkol popri originálu aj náplne,ktoré sa dajú strieknuť pomocou striekačky !? Niečo som o tom počul,ale neviem posúdiť.Rád by som počul názor niekoho,kto má stým skusenosť :i:

Zalezi na typu tiskarny a typu naplne. Nove cartridge byvaji chraneny chipem, takze kdyz barvu spotrebujes, chp se znici a naplnovanni ti pak uz nepomuze.

Jinak s plnenim mam dobre zkusenosti, nove naplne (HP) se delaji tak, ze je uvnitr houbovita hmota, ve ktere se drzi barva, takze uz nejsou zadne problemy s podtlakem jako driv. Staci opravdu striknout barvu.
Cena cerne sady (2 strikacky) je treba kolem 200,- takze naplneni 50ml te vyjde za 50,-

Pokud vim, tak se chipy tejkaji predevsim Epsonu, ale existuje programator, kterej takovou cartridge zase ozivi (bejva tam seriova EEPROM).
Osobne davam prednost originalnim naplnim, zas tak moc netisknu a cena je v mym pripade (Canon IP4000) snesitelna - cerna vyjde asi kolem tri stovek.
Pokud se ti s plnenim nechce babrat, muzes zkusit koupit i neznackovy cartridge - opet, v mym pripade stoji asi stovku.