Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno chyba dat (Cyklická redundantní kontrotala)

Tak zacnu tím ze mi nejdeou kopirovat ani vypalovat data z disku c kde mam nainstalovany os veci nic jenze problem je v tom kdyz neco stahnu rekneme serial o 8 dilech tak prvni a posledni zkopirovat jdou .... pri rozbalovani raru to samy nektery souboury jdou ale vetsina 85% ne ... Kdyz ale z disku d kopiruju veci do c tak to jde a pak zas zpet ale kdyz chci kopirovat z disku c do d tak jak rikam vetsina nejde kolem 85 % to nechapu kde je chyba zaclo to asi tim ze jsem stahnul novyho betmena a v 99% mi to hodilo chybu crc ze je poskozeny data2cab jenze problem byl ze jsem data2cab stahnul 3 a porad to samy tak jsem to pak nainstaloval a chybelo 1 mb aby mel stejne jako data cab 3 a 4 pri spousteni betmena mi to hodilo tu chybu ze system zkolaboval plus par veci ale pc sel porad ...po dvou dnech mi to zaclo delat tu chybu zkousel jsem vypalovat z disku d napriklad filmy to jde takze vypalovackou to neni hdd mam novy tim to taky nebude ramkama taky ne to by neslo z disku do do c ... myslim ze to zpusobuje nejaky vir jediny co jsem nezkousel je preisntalovani os ...hledam jiny reseni jelikoz na tom disku mam veci ktery potrebuju a vypalit ripnout zalohovat nejdou ... jediny co na 100% jde kopirovat jsou texty obrazky mp3 plus vyjimka film jeden dil serialu z 10 a obcas nejakej program kdyz neni v raru a tot vse hledal jsem vsude ale nic jsem nenasel kde by byla odpoved ... a jeste jsem zapomnel potom jsem na to prdel a po 3 dnech jsem zkusil stahnout 8 dilu serialu a hned zkopirovat a to slo tak jsem nechal pc zapli pres noc a druhy den kdyz jsem chtel znova zkopirovat vyzkouset zkopirovat tak sli jen 2 takze vubec nemam sajn cim to je jedine jak rikam vir chybejici registry ...a potom jsem si chtel neco zahrat a 2 hry ze 4 mi nejdou pisou chybu v instalaci (0xc0000006) a to je mam originalky tak jestli to nesouvisi s tím nějak ... a zkousel jsem spoustet instalovat a to zatim jde jak na c tak na d ty filmy co stahnu napriklad tak spustim ale nejdou zkopirovat a nebo jde zkopirova jen jeden film z 6 ....OMLUVAM SE ALE JE TO VSE CO SE DELO NAPSAL JSEM TAKOVY SLOH ABYCH VAS ZBYTECNE NEZATEZOVAL PROBLEMAMA CO MI TO DELA A TAK TAK JSEM VYPSAL VSE CO VÍM CO SE DELO V POSLEDNICH DNECH DEKUJU ZA OCHOTU A POMOC S POZDRAVEM Filip T.

No tak za 1 protoze nejsem slohove zdatnej za 2 jsem napsal presne co se delo to mam napsat problem A problem B problem C kdyz to je celkove jeden problem A ?.... napsal jsem to jak to bylo kdyby to slo upravit pokusim se to upravit s tím memtestem to skusím a nebo jeste skusim v bratrovym pc mi ramky a pak dám vědět

Abych vám to ulehcil tohle byl presnej popis do mrta detailu jak to bylo .... Jednoduse mam hdd rozdeleny na disk c/D/E/ v C mam os-xp home edition pri kopriovani dat mi to pise tu chybu ale jen v 85% vetsinou jdou kopirovat na 100% jen obrazky hudba texty ....... Jinak z disku d a e jde kopirovat soubor klidne ktery ma 7 giga na c a kdyz to zkopiruju tak zas na zpet ale samostatne to většinou nejde
Napada me ze za to muze vir ci nejeky smazany registry pisu z bratrovyho pc memtest zatim nic nehlasi zadny errory nic tak uvidime pak to skusím jeste GoldMemory

Z me zkusenosti je Goldmemory nejlepsi test pameti.

Pokud bude pamet v poradku (min. 2 testovaci cykly), prohledni disk scandiskem. Muzes mit naruseny souborovy system!

Jeste si pak pro jistotu otestuj HDD programem Hitachi drive fitness test. Samozrejme si vypal ISO a nabootuj z CD (jako u Goldmemory...)

Ehm děkuju moc za rady vazim si toho a to moc vyzkouším to ....něco dodám myslím že jsem to napsal tak aby jste pochopili o co vlastně jde chápu že to není hezký pohled ale ...jsou pripady kdy nekdo napise dve vety v tom 30 chyb a vy se pak ptate na 30 otazek zbytecne ... pak jsem to ještě zestručnil ;-) jelikož už jsem nemohl upravit přispěvěk ...každej není dokonalej :)

Moze to byt (a je to aj pravdepodobne) nejaky HW problem, napr. chyba RAM (alebo blbo nastavene napatie RAM v BIOSe), ale skor je problem s diskom, napr. moze byt nahovno kable, skus vymenit SATA kabel, a neohybat ho velmi.
Stavajuce chyby filesystemu potom skusit opravit pomocou chkdsk

Moze byt aj problematicky HDD (chyby povrchu), otestoval by som to utilitou od vyrobcu (vsetky su na ultimate boot CD, www.google.com, treba to vypalit a nabootovat z neho a v sekcii disk tools vybrat utilitu podla vyrobcu disku a zvolit v nej kompletny test. Akakolvek chyba ktoru by nasiel je dovod na reklamaciu).

podle mě to je hdd jelikoz pres hd tune mi to něco našlo nějaký chyby .ram v biose jsme nijak nenastavoval ....chkdsk jsem uz zkousel nevím něco jsme koukal na internetu ale žádný přesný odpovědi ..ještě mě napáda formátování ale to asi nemá smysl kdzy hd tune nasel chyby při skenu asi 51 cervenych kosticek 2% block damage a jedne kolega rikal ze staci jedina a nema smysl mu dale duverovat a reklamovat takze tedka zalohuju jak muzu kdybyb nahodou predcasne odesel