Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Linux - spusteni programu pri startu systemu

Dobry den.

Vite o nejakem dobrem foru na dotazy kolem Linuxu? (nejlepe anglicky)

Dotaz:

Neco se mi nespousti pri restartu pocitace. Bojim se ale, ze by dana sluzba nemusela nastartovat, pri cemz by cely server byl nepouzitelny (napr. kdyz startuje SMTP a nezdari se to a na necem se zakousne, tak pocitac vubec nedobootuje, zustane viset u SMTP a nepusti me na konzoli). Toho bych se potreboval vyvarovat...

Lze tedy nejak v souboru /etc/rc.d/rc.local nechat spustit program, aby na nej start systemu nemusel cekat, az se ten prikaz dokonci? Nebo naplanovat danou ulohu na NOW+5minut ?

Predem dekuji...

rc.local sa spusta az po dobehnuti vsetkych sluzieb a systemovych skriptov.
Pozri ako mas nastavene sluzby a ci potrebujes mat vsetky aktivne.
V minulosti sa sluzby dali spustat/zastavovat cez prikaz "service". Nakonfigurovat ich bolo mozne cez prikaz "chkconfig". V sucastnosti sa pouziva na spravu sluzieb a procesov "systemctl".