Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade z Visty na Windows 7 za manipulační poplatek

Koupil jsem si v srpnu tohoto roku notebook značky Asus včetně oper.systému Vista Home Premium. Zároveň bylo u něj,že je možnost provést upgrade z Vista na W7 - viz. oficiální stránky - cz. Tam se mj. uvádí, že "Zakoupíteli v období mezi 26.06.2009 až 31.01.2010 notebook ASUS s předinstalovaným operačním systémem Windows Vista Home Premium, Business, nebo Ultimate, máte možnost získat za manipulační poplatek cca 15EUR upgrade na nový operační systém Windows 7 odpovídající verze ​(po jeho vydání v říjnu 2009​).​"
V rámci toho návodu jsem udělal objednávku s vypsáním všech údajů ​(sériové číslo,model,atd.​) a odeslal to. Když neberu v potaz tu skutečnost,že po mě chtěli,abych poslal doklad o koupi někam do ​"tramtárie​" ​(alias do Taiwanu​),což jsem neudělal...teď mi přišla na můj email informace,že můžu přistoupit k provedení platby (číslo objednávky: ASUSXXXXXXX,částka celkem: EUR 14.99). Dále odkaz na přihlášení se někam do systému a "Pay by Credit Card" - tzn. že mám uvést veškeré údaje o mé kreditní kartě. S dodatkem,že po provedení platby mi bude zaslán notifikační email.
No,docela jsem skeptický a nerad bych,aby z mého účtu došlo poté k vybrání vyšší částky než je daných 15 Euro :?: Má s tímto upgrade za 15 Euro již někdo zkušenost,zda to už zaplatil,apod.? Nerad bych totiž naletěl...::) Díky

Včera ti bylo odpovězeno, proč to sem píšeš zase,

tohle je zcela norlaní proces, placení bankovním příkazem není v čr možné, právě kuli euru. proto se musí provádět tato transakce, zřejmě máš zadat jmeno držitele karty, číslo karty, datum platnosti a pak CVC kod z druhe strany. Kartu musís na tuto transakci povolit v bance, následně pak to lze zas uzavřít když ti odečtou peníze, je to chráněno zákonem, takže nic nehrozí. Btw. 15€ máš hodne dobrou cenu, přítelkyně u HP plati 29,9€.

Že je faktura základní doklad,s tím souhlasím...Ovšem pouze v rámci ČR,kde jsi věc koupil.Pro úřady,finanční,apod. A možná klidně bych i do zastoupení Asusu v ČR (např. v Praze) ten doklad poslal.Ale někam do tramtárie? To se mi zkrátka zdá divné...Bohužel existují i podvodné emaily, které se snaží od uživatelů získat přístupové údaje k jejich kartě,účtu,atd.

Pokud dobře vím, ty ty informace posílaš na stránky Asusu (popř. své firmy) => navíc co jsem zatím pokažde videl,tak tyto stránky na upgrade windowsu jsou provadený přes zabezpečený server https, takze nehrozí zadny utok z venčí či aby nekdo mel pod kontrolou ovladani tech stránek, takze nemusís mit zadny strach.

'To ze posles naseknovane stránky dokladu o zakoupení je snad normalní ne:) po dokončení transakce az ti přijde vypis,tak kartu zablokuj opet na odečet penez a jsi v pohode, nic nehrozí,tohle je zabezpečená služba. A tyto dvě veci jsou běžné u kazdeho prodejce - videl jsem to u HP, acus, acer... nemej strach

nashle