Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nebootoje mi starší PC

Zdravím, mám doma starší komp, 533 Mhz, deska VIA, ram 300 chci udělat reinstall, jenže když zapnu kompa s windowsem v mechanice nic se nedějě jenom se po načtení IDE atd objeví černá obrazovka a bliká bílá pomla v levém horním rohu, v biosu mám nastavení v pořádku. Harddisky jedou, zformatované... kde může být chyba? diky

Ked je CD vporadku tak potom v BIOSu nemas nastaveni v poradku. Skontrolovat ci BIOS detekuje mechaniku a skontrolovat aj nastavenie FDD ze je na None. V poradi bootovania CDROm dat na prve miesto, skusit vypnut Quick boot.
Skontrolovat aj jumprovanie mechaniky ak je PATA, ze je Master a na konci kabla. Ak je SATA tak skusit mechaniku do prveho konektora (oznaceneho SATA0 resp. SATA1)

Tipujem ale ze mas blbe/blbo vypalene CD. Zozen si original instalacne CD.

To som uz na VIA cipsete videl a chyba bola v nastaveni biosu. Skus nahrat v biose default nastavenia (alebo fail-safe), alebo rovno zresetuj CMOS. V pripade, ktory si pamatam, system nechcel bootovat, ked v biose boli uvedene 2 polozky s povolenim USB portov a jedna z nich bola zakazana.

CPU 533 MHz, ak aj tá CD ROM je z tých čias, 2001 ?, je malý zázrak že vôbec ešte niečo prečíta, na uváženie je tiež že aké CD formáty dokáže čítať, ak to CD nie je originál ale napriklad RW, niet sa čomu diviť.