Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zakázat zápis na flashdisk ?

Zdravím všechny...
chodím ke kolegovi který má každou chvilku zavirovaný a jinak zahnojený notebook a dávám mu to dohromady,aby mu to alespoň lezlo, když už mu to nejde... :-)
Ale nechce se mi vypalovat cd ... mám schopnou flešku a tak mám vše potřebné na ní. Ale stalo se mi že jsem přišel domů, zapojil jsem jí na svůj comp a hned se mi řval antivirák... Zajímalo by mne jestli někdo z vás má o tom přehled, jestli existuje nějaký soft, který zabrání jakémukoliv zápisu na flešku, pokud to sám nepovolím...víte o něčem takovém ?
Děkuji za info...
Petr

no a pro jistotu kvůli podobným samoadminům si sám u sebe zakaž autorun.

pokud nemáš flashku s přepínačem, a zavirovaný kolega jistě nebude souhlasit abys mu blokoval zápis na usb média, používej sd kardu do usb čtečky, velká karta má pojistku vždycky.