Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Baterie do NB

Mám dva roky NB ACER Aspire řady 5520G, a "odchází" mi u něj baterie, která má uvedeny hodnoty 4000mAh, napětí 11,1V. Obchody nabízejí jako ekvivalent baterii T6 Power 5200mAh, 14,8V. Zajímalo by mě, zda někdo máte praktickou zkušenost s nahrazením původní 11,1 voltové baterie tou s 14,8V, případně jak se NB s takovou baterií chová. Nerad bych totiž ten můj zničil. Proto mě hlavně zajímají praktické zkušenosti. Děkuji za odpovědi.

Pokial je u nej uvedene ze je to aj pre ten typ notebooku, tak s tym notebook nema ziaden problem, notebooku je jedno jake tam je napatie, vsetko ide cez DC-DC menice.
Mal som napr. u dell aj 11V aj 14V baterku. Sice cokolvek s napisom Acer sa do mojej blizkosti neodvazi priblizit, ale toto by malo byt stejne na vsetkych dnesnych NB.
Akurat ty by si mal mat problem s nejakou "znackou" T6 Power, to co je, nejaky china-sklep factory? :-) Radsej by som sa obzeral po znackovom servise, aj ked u Acer je to asi uplne fuk, original moze byt este horsi :)

Inac este by som upozornil ze pozeraj si aj hmotnost baterky. Oni totiz tieto s vyssou kapacitou (kapacita tej novej je 14,8*5200 a tej starej len 11,1*4000 co je rozdiel aspon 1/3 az 1/2) mozu byt citelne tazsie jak povodna, urcite najdes googlom info aj o tvojej povodnej vcetne hmtnosti. Ked chces vyssiu kapacitu tak ber tu vyssiu, ked chces radsej lahsi notebook tak sa obzeraj po takej jaku si mal.